Neišsklaidė abejonių
„Priežiūros komitetas priėmė sprendimą Mantą Adomėną pašalinti iš Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų. Deja, turėjome konstatuoti, kad Mantas Adomėnas, būdamas partijos nariu, tenkino „MG Baltic“ koncerno interesus, poreikius, siekė su jais sukurti draugiškus santykius, vykdė jų tam tikrus prašymus ir mainais už galimą finansinę ar kitokią paramą. Tai nėra suderinama su partijos nario statusu ir buvo priimtas sprendimas jį pašalinti“, – žiniasklaidai po Priežiūros komiteto posėdžio sakė komiteto pirmininkas Valdas Benkunskas.
Pagal TS-LKD įstatus, sprendimas gali būti skundžiamas partijos prezidiumui, o šis gali įpareigoti Priežiūros komitetą savo sprendimą persvarstyti, pridūrė V.Benkunskas. Prognozuoti prezidiumo sprendimo jis nenorėjo.
„Mes šiuo atveju dirbam savarankiškai, nežiūrim į kitus valdymo organus“, – pažymėjo jis.
Pasak Priežiūros komiteto pirmininko, M.Adomėnui nepavyko išsklaidyti abejonių.
„Mes vadovavomės ta visa informacija, kuri yra šiai dienai paskelbta žiniasklaidoje, paties Manto Adomėno paaiškinimais, ir mums iš tikrųjų tos abejonės, kurios neabejotinai kyla ir visuomenei, nebuvo išsklaidytos, dėl to turėjome priimti tokį principingą sprendimą“, – sakė V.Benkunskas.
Paklaustas, kodėl sprendimas priimtas būtent dabar, o ne prieš kelis mėnesius, kai M.Adomėno veiksmai buvo svarstyti pirmą kartą, V.Benkunskas sakė, kad tuomet tyrimas dar nebuvo baigtas.
„Mes laukėme, kada teismą pasieks pati byla. Bylos medžiaga jau tapo vieša, žiniasklaidos priemonės pradėjo viešinti tai, kas yra bylos medžiagoje, ir iš esmės mes šiandien po tų paskutinių publikacijų savo tyrimą ir vertinimą visos situacijos pabaigėme“, – sakė V.Benkunskas.
M.Adomėnas buvo susinervinęs
Maždaug pusvalandžiu anksčiau pats M.Adomėnas, išėjęs iš komiteto posėdžio, sakė, kad sprendimas dar nepriimtas.
Plačiau situacijos M.Adomėnas komentuoti nepanoro. „Jokių komentarų. Sprendimas dar nepriimtas“, – jis tepasakė žurnalistams ir nuėjo. Seimo narys atrodė akivaizdžiai susinervinęs.
TS-LKD Priežiūros komitetas antradienį rinkosi svarstyti M.Adomėno elgesį bendraujant su koncerno „MG Baltic“ atstovais.
„Žiniasklaidos priemonėms toliau atskleidžiant liberalų politinės korupcijos bylos, kuri šiuo metu yra teisme, medžiagą, tęsiame savo tyrimą dėl partijos nario Manto Adomėno situacijų, kuriose jis dalyvavo su „MG Baltic“ viceprezidentu, vertinsime tokių veiksmų atitikimą Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos įstatams“, – antradienį BNS sakė Priežiūros komiteto vadovas Valdas Benkunskas.
Koncernas rėmė M.Adomėną per partijos pirmininko rinkimus
Opoziciniai konservatoriai balandį jau buvo svarstę M.Adomėno elgesį po publikacijų apie jo susitikimus su R.Kurlianskiu „Lietuvos ryte“. Tuomet gavus jo paaiškinimus dėl susitikimų su buvusiu koncerno „MG Baltic“ viceprezidentu Raimondu Kurlianskiu ir jokio sprendimo nepriėmė, tačiau žadėjo šį klausimą nagrinėti vėliau.
M.Adomėnas teigė su tuometiniu koncerno viceprezidentu susitikęs kelis kartus nuo 2014 iki 2016 metų pakalbėti apie politinius procesus. Verslininkas esą pageidavo, kad M.Adomėnas nekliudytų į Vilniaus merus kandidatuoti Mykolui Majauskui.
Delfi.lt praėjusią savaitę skelbtoje politinės korupcijos bylos medžiagoje M.Adomėnas pripažįsta gavęs „MG Baltic“ palaikymą dalyvaujant TS-LKD pirmininko rinkimuose, taręsis dėl finansinės paramos rinkimams bei tuometinio koncerno viceprezidento Raimondo Kurlianskio buvęs įtikintas balsuoti už koncernui naudingas pataisas.
Partijos pirmininkas G.Landsbergis, įvertinęs šią medžiagą, sakė, kad kai kurie minimi epizodai jam primena bandymus užvaldyti TS-LKD.
Praėjusią savaitę M.Adomėnas tikino visas minimas aplinkybes jau paaiškinęs TS-LKD Priežiūros komitetui, patvirtino, kad liudijimai yra teisingi, tik pabrėžė, jog R.Kurlianskio paramą dėl kandidatavimo konservatorių pirmininko rinkimuose gavo jau paskelbęs, jog juose dalyvaus. Jis taip pat pabrėžė siekęs teisėtos R.Kurlianskio, kaip fizinio asmens, paramos – ji, kaip numato įstatymai, šiuo metu negali viršyti 8760 eurų.