Tikrieji karo dalyviai, deja, jau skaičiuojami ant pirštų. Tiek jų gyvų beliko. Juk nuo karo pabaigos praėjo 70 metų.
Vyresnės kartos tauragiškiai puikiai mena, kad ši data (tiesa, sovietmečiu ji būdavo minima gegužės 9-ąją ir vadindavosi Pergalės diena) visada būdavo šventė: į karo aukų kapines dalyviai žygiuodavo gatvėmis, susidarydavo eisenos, grodavo orkestras, o visų susirinkusiųjų priekyje eidavo gausus būrys karo veteranų, kurių krūtines puošdavo daugybė medalių, kitų apdovanojimų ženklai.
Visada, ir sovietmečiu, ir dabar, šią dieną akcentuojama: kare žuvę jaunuoliai niekuo dėti, jie tiesiog gynė Tėvynę. Nesvarbu, kurioje fronto pusėje jie kariavo. Tai tiesiog karo aukos, kuriomis gali tapti bet kuris mūsų, jeigu, neduok Dieve, karas kiltų ir vėl. Taip kalbėta ir šiandien.
Kiekviena čia iškalta pavardė liudija tikrą žmogų. Tai nėra, kaip kartais klaidingai manoma, rusų kapinės. Kare kovojo ir žuvo įvairių tautų žmonės.
„Kiekviena čia iškalta pavardė liudija tikrą žmogų. Tai nėra, kaip kartais klaidingai manoma, rusų kapinės. Kare kovojo ir žuvo įvairių tautų žmonės. Mūsų krašto draugai gruzinai šias kapines visada aplanko ir pagerbia Tauragėje žuvusį bei čia palaidotą savo tautietį“, – karo aukų atminimo renginyje kalbėjo Tauragės krašto muziejaus direktoriaus pavaduotojas Viktoras Kovšovas.
Sveikinimo kalbas sakė ir vicemerė Aušrinė Norkienė, buvęs meras Pranas Petrošius, Rusijos konsulato atstovas, svečiai iš Rusijos, pasisakė ir tauragiškis, žinomas veterinarijos gydytojas Eugenijus Kriaučiūnas. Jis segėjo Georgijaus juostelę ir sakė norėjęs ja padabinti kitus renginio dalyvius. Tačiau ne visi sutiko būti ja paženklinti.
Šio renginio metu E.Kriaučiūnas ir tauragiškis Petras Rakauskas nustebino ir dar vienu akibrokštu. Aukoms atminti jie atnešė raudonais gvazdikais nusagstytą vainiką, papuoštą raudonu kaspinas su užrašu: „Žuvusiems už Tėvynę ir Staliną“.
Aukoms atminti jie atnešė raudonais gvazdikais nusagstytą vainiką, papuoštą raudonu kaspinas su užrašu: „Žuvusiems už Tėvynę ir Staliną“.
„Tai komunistų partijos pogrindžio iš Rusijos dovana“, – rimtu veidu, bet tikriausiai juokaudamas sakė E.Kriaučiūnas.
Tiesa, vėliau vyras patikslino, kad toks karo metais buvęs kareivių šūkis – „Už Tėvynę ir už Staliną“.
Visą šį renginį akylai stebėjo ir viską fiksavo policijos pareigūnai.