Apie 3 tūkst. Lietuvos jaunimo Vasario 16-ąją mini eisenoje simboliniu valstybės keliu

Maždaug trys tūkstančiai Vilniaus ir Lietuvos mokyklų jaunimo vasario 16-osios ryte rinkosi Katedros aikštėje paminėti 106-ąsias Lietuvos valstybės atkūrimo metines – jie leidžiasi simboliniu „Lietuvos valstybės keliu“, skirtu atminti istorinius įvykius, leidusius Lietuvai atkurti nepriklausomybę ir sustiprinti valstybingumą.
Šventinė jaunimo eisena „Lietuvos valstybės keliu“
Šventinė jaunimo eisena „Lietuvos valstybės keliu“ / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Susirinkusius žmones pasveikinęs Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas pabrėžė, jog laisvė nėra duotybė, ją reikia branginti.

„Prieš 106 metus Vilnius pasitiko šį rytą ypatingai, ore tvyrojo ypatingumo jausmas. Jausmas, kuris Lietuvai jau daugiau nei 100 metų padovanojo laisvę. 20 iškilių asmenybių žygiavo Vilniaus takais, skersgatviais, gatvėmis, kad padarytų labai svarbų sprendimą – atvestų mūsų tautą ir valstybę į laivę“, – sakė V.Benkunskas.

„Šis rytas, kuris galėtų jums būti laisva diena, galėtumėt ilgiau pamiegoti, yra ypatingas, nes galite pajusti tą dvasią savyje. Žygiuosime kartu signatarų takais, kad suprastume šios dienos svarbą šios dienos kontekste. Laisvė nėra duotybė, laisvė yra didelė brangenybė“, – kalbėjo meras.

Eisenos dalyviai, nešini Lietuvos bei savo mokyklų vėliavomis, ėjo skambant įvairioms patriotinėms dainoms.

„Atvykau, nes myliu savo tėvynę, noriu paminėti šią svarbią Lietuvos dieną, kai nepasidavė nei vienas lietuvis už savo tėvynę“, – BNS sakė eisenos dalyvis, 13-metis Mykolas.

Į eiseną jį atlydėjęs tėtis, buvęs pilotas Antanas Žilinskas taip pat pabrėžė atkurtos Lietuvos svarbą: „Kaip ir visai Lietuvai, labai svarbu, vasario 16 dieną atkūrėm Lietuvą“.

Su šeima į renginį atvykęs vilnietis Vitalijus Garuolis sakė, kad eisenoje dalyvauja antrus metus iš eilės, jis pabrėžė svarbą suprasti to, ką Lietuvos piliečiai buvo praradę ir ką atgavo.

„Jeigu švenčiame savo gimtadienį, tai švenčiame ir valstybės gimtadienį“, – BNS sakė V.Garuolis.

„Turime, ką palyginti, kaip gyvenom vaikystėje, paauglystėje, ir kaip dabar, daryti ir kalbėti, ką norime, o ne ką reikia“, – sakė valstybės tarnautoja Gitana Garuolienė.

2016 metais pradėtos rengti šventinės jaunimo eitynės tapo tradicija sostinėje. Jų dalyviai, prie kurių kviečiami prisijungti ir vilniečiai bei miesto svečiai, tradiciškai aplankys 16 svarbių Lietuvos valstybės istorijai vietų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų