Ketvirtadienį Seime žurnalistams I.Šimonytė teigė, kad, jos nuomone, tai – galbūt kultūrinė problema.
Vyriausybės vadovė aiškino, kad, matyt, ne tik gydymo įstaigose, bet ir daugelyje kolektyvų matome galbūt vyraujantį polinkį barti, kritikuoti, kartais labai nuožmiai bausti už padarytas klaidas.
„Tikrai neturime kultūros žmogų pagirti, palaikyti, padėti, pasiūlyti pagalbą. Manau, kad tas keičiasi, bet keičiasi nepakankamai greitai. Tai, akivaizdu, kad reikia ir specialių priemonių. Ir tos specialios priemonės tarsi ir buvo sukurtos, bet jos kažkiek, matyt, išsivadėjo, todėl, kad nebuvo jaučiama, kad jos yra palaikomos.
Tarkime, ir ta pati anoniminė linija, per kurią buvo galima pranešti, iš pradžių buvo gana aktyvi, kiek žinau, nes tai buvo po ankstesnio labai skaudaus įvykio Respublikinėje ligoninėje Lazdynuose“, – komentavo I.Šimonytė.
Jos teigimu, akivaizdu, kad ypač medikų, kurie šiuo metu yra stipriai pervargę, turi labai didelius darbo krūvius, kolektyvuose įtampa ir psichologinis nuovargis yra labai dideli.
Psichologinės pagalbos priemonės medikų bendruomenei, anot premjerės, yra specialiai paruoštos Sveikatos apsaugos ministerijos.
Tačiau kartu ji pažymėjo, kad tai yra kur kas platesnis klausimas.
I.Šimonytė minėjo, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ėmėsi iniciatyvos pasiūlyti ir teisinius sprendimus, konvencijos ratifikavimą.
Taip pat Vyriausybės vadovė akcentavo, kad mums kiekvienam reikia daugiau apsižiūrėti aplinkui, ar tikrai nesame pernelyg kritiški, reiklūs ir kartais labai nuožmūs žmonėms, kurie padaro klaidų arba turi kitą nuomonę, nei mes patys.