2012 07 03

Apklausa: savo profesija ir darboviete patenkintas tik kas antras lietuvis

Vos daugiau nei pusė apklaustųjų yra patenkinti pasirinkta profesija ir esama darboviete. Kas šeštas norėtų visai kitos specialybės. Pagrindinė priežastis, kodėl žmonės nesiryžta keisti nemėgstamos profesijos – baimė prarasti finansinį stabilumą. Tokius rezultatus atskleidė profesinės savanorystės projekto „Kam to reikia?!“ inicijuota apklausa, atlikta naudojantis tarptautine mobiliąja programėle išmaniesiems telefonams „Omnitel Trends“.
Mobilusis ryšys
Verslininkas / 123rf nuotr.
Temos: 1 Profesija

Pasirinkta profesija ir darboviete visiškai patenkintas tik kas antras apklausos dalyvis – 53 proc. respondentų šiuo metu nieko nekeistų savo gyvenime. Beveik trečdalis (31 proc.) norėtų kitos darbo vietos, o 16 proc. rinktųsi visai kitą profesiją.

„Viena iš galimų priežasčių, kodėl kas šeštas respondentas norėtų esminių pokyčių profesinėje srityje – lūkesčių nepateisinusi specialybė, pasirinkta po mokyklos baigimo. Moksleiviai dažnai tik įsivaizduoja juos dominančią profesiją, todėl idealizuotas darbas vėliau gali sukelti didelį nusivylimą“, – sako vieno iš projekto „Kam to reikia?!“ iniciatorių, banko „Swedbank“ tvarios veiklos vadovė Lina Danienė.

Beveik pusė (48 proc.) apklaustųjų teigia, jog finansinio stabilumo praradimas yra pagrindinė priežastis, dėl kurios jie nesiryžta keisti nemėgstamos profesijos. Kiti dažniausiai minimi argumentai buvo žmonių įsitikimas, jog jau per vėlu keisti profesinę sritį (17 proc.), nežinojimas kuo užsiimti gyvenime (16 proc.) arba tiesiog pokyčių baimė (13 proc.). 5 proc. respondentų mano, kad daugelį sulaiko reikalavimas įgyti papildomą išsilavinimą.

Pasak ISM Karjeros centro vadovės Gintarės Aldonytės, apklausa dar kartą patvirtino, kad labai svarbu apgalvotai rinktis profesiją mokykloje arba pirmaisiais studijų metais: „Padarius pirmą teisingą ėjimą – pasirinkus profesiją pagal savo gebėjimus, pomėgius, galimybes – padidiname tikimybę ateityje užsiimti mėgstama veikla. O dirbant mėgstamą darbą net ir finansines perspektyvas žmonės vertina kiek kitaip – atlygis už darbą nebėra tik piniginis“.

Apklausa pateikė ir optimistinių rezultatų – didesnė dalis lietuvių teigė mėgstantys savo darbą. Tai patvirtino 66 proc. respondentų. Trečdalis visgi atsakė, jog ne visuomet yra patenkinti, o 2 proc. prisipažino negalintys pakęsti savo darbo.

Tyrimas parodė, kad tik 45 proc. iš 439 respondentų šiuo metu dirba pagal įgytą specialybę. G. Aldonytės nuomone, būtent tai ir galėjo nulemti rezultatus, jog savo darbu ir profesija yra patenkintas tik beveik kas antras apklausos dalyvis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai