Vilniaus apygardos administracinis teismas praėjusią savaitę patvirtino EPPA ir Aplinkos apsaugos agentūros taikos sutartį, pagal kurią agentūros dar 2016 metų įspėjimas neteko galios.
Agentūra 2016 metais įspėjo ir stabdė asociacijos licencijos galiojimą, nes, pasak agentūros, ji buvo įrengusi per mažai elektros ir elektroninės įrangos atliekų priėmimo vietų. Tačiau Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) 2019 metais nurodė, kad jų skaičius yra didesnis nei nurodyta agentūros įspėjimuose, todėl licencija nebuvo sustabdyta.
Konstitucinis Teismas 2017 metų gegužę išaiškino, kad galima apskųsti ir įspėjimus, todėl EEPA inicijavo naują ginčą. Iki tol LVAT buvo suformavęs teismų praktiką, jog įspėjimai negalėjo būti skundžiami teismams.
EEPA teigimu, agentūra įspėjimą jai skyrė ir 2017 metais. Dėl jo dar vyksta ginčas.
„Aplinkos apsaugos agentūra sutiko su teismo pasiūlymu sudaryti taikos sutartį, nes kitoje byloje buvo nustatyta, kad kokybinė užduotis įvykdyta – priėmimo vietų skaičius yra tinkamas“, – BNS nurodė agentūra.
EEPA teigimu, agentūra įspėjimą jai skyrė ir 2017 metais. Dėl jo dar vyksta ginčas.
Daugiau kaip dešimtmetį veikianti EEPA vienija 400 narių, ji turi daugiau nei 6 tūkst. vietų, kur renkami seni galvaniniai elementai ir daugiau nei 100 vietų – elektronikos atliekos. EEPA tvarko įvairią namų buitinę techniką, IT ir telekomunikacijų įrangą, monitorius, televizorius, šviestuvus, dujošvytes lempas, elektrinius įrankius, laisvalaikio įrangą ir medicinos prietaisus.