Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, kad ši pradėtų ikiteisminį tyrimą dėl pasisavintų beveik 850 tūkst. vienetų įvairių medicininės apsaugos priemonių ir žalos valstybei, ketvirtadienį pranešė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.
Situaciją ketvirtadienį pakomentavo ir apsaugos priemones gabenusi įmonė „Hoptrans logistics“.
Anot išplatinto pranešimo, 2020 m. kovo mėnesį „Hoptrans logistics“ atliko medicininės apsaugos priemonių pervežimo paslaugas Susisiekimo ministerijos užsakymu iš Kauno oro uosto į Lietuvos pašto sandėlį.
„Visas gabenimo procesas nuo Kauno oro uosto iki AB „Lietuvos paštas“ sandėlio buvo griežtai prižiūrimas specialiųjų pajėgų padalinio „Aras“. Dėl šios paslaugos suteikimo pretenzijų ar užklausimų „Hoptrans logistics“ iš Susisiekimo ministerijos nėra gavusi“, – teigiama pranešime.
Pasak pranešimo, 2020 m. lapkričio 16 d. – 2021 m. vasario 5 d. „Hoptrans logistics“ atliko medicininių priemonių pervežimo ir sandėliavimo paslaugas Ekstremalių sveikatai situacijų centro užsakymu.
„Patiksliname, jog medicininės priemonės jų transportavimui ir saugojimui buvo priimamos pagal griežtai sutartyje aptartą prekių perdavimo, priėmimo ir išdavimo procedūrą, kurioje dalyvavo tiek „Hoptrans logistics“, tiek Sveikatos apsaugos ministerijos ekstremalių sveikatai situacijų centro, tiek AB „Lietuvos paštas“ paskirti atstovai“, – pabrėžiama pranešime.
Bendrovė pabrėžė, kad visos sandėliavimui ir pervežimui pateiktos medicininės priemonės buvo atiduotos užsakovui, „Hoptrans logistics“ pervežtų ir sandėliuotų prekių kiekių trūkumai paslaugos teikimo laikotarpiu nenustatyti.
„Tai patvirtina su pervežimo ir sandėliavimo paslaugos įvykdymu susiję dokumentai. Iki šios dienos „Hoptrans logistics“ jokių užklausų dėl nustatyto medicininių prekių trūkumo teikiant paslaugas nei iš Sveikatos apsaugos ministerijos, nei Susisiekimo ministerijos nesame gavę“, – rašo įmonė.