Pakartotini stebėjimai visą veisimosi sezoną leidžia manyti, jog paukščiai čia perėjo. Mindaugui Kirstukui liepos 11–13 d. patikrinus kitas Šaltojos upės atkarpas su panašiomis buveinėmis, kelių kilometrų atkarpoje girdėta dar 8–10 paukščių. Daivos ir Norkūno teigimu, šios rūšies balsus jie girdėjo ir ankstesniais metais, tačiau tuo metu neapibūdino naujos rūšies. Tokia gausa ir pakartotini stebėjimai rodo, jog rūšis bent šioje vietoje įsitvirtino ir formuoja vietinę populiacija.
Mažosios švygždos paieškos rūšiai tinkamose buveinėse kitose Rytų Lietuvos vietose kol kas nedavė rezultatų, tačiau tyrimai buvo vykdomi jau pačioje veisimosi ir rūšies vokalinio aktyvumo pabaigoje.
Mažosios švygždos paieškos rūšiai tinkamose buveinėse kitose Rytų Lietuvos vietose kol kas nedavė rezultatų, tačiau tyrimai buvo vykdomi jau pačioje veisimosi ir rūšies vokalinio aktyvumo pabaigoje. Todėl ateinančiais metais jie bus atnaujinti.
Mažoji švygžda paplitusi pietryčių Europoje, o sporadiškai peri ir pietinėje žemyno dalyje. Nors ir retai, peri Baltarusijoje. Taigi, palyginti gausios perimvietės Šaltojos slėnyje atradimas yra ne tik svarbus ornitologinis faktas tarptautiniu mastu, bet ir parodo rūšies plitimą iš rytų, kas Lietuvoje jau buvo stebėta sodinės nendrinukės, geltongalvės kielės, kūdrinio tilviko atveju. Kas žino, gal mažoji švygžda, kaip ir minėtos rūšys, artimiausiu metu paplis Lietuvoje, nes jai tinkamų buveinių yra daugelyje šalies vietų. Mažoji švygžda – jau ketvirtoji 2015 metais aptikta nauja Lietuvai paukščių rūšis – po paprastojo stepinio vieversio, tundrinio sėjiko ir garbanotojo pelikano.