Ketvirtadienį Seime žurnalistams V.Čmilytė-Nielsen sakė, kad parlamente sudaryta darbo grupė trečiadienį susitiko su Adu Jakubausku.
Penktadienį ryte planuojamas dar vienas posėdis, po kurio, išklausius visas puses, parlamento vadovės nuomone, tikėtina, kad bus pateikta išvada.
„Aš nenorėčiau užbėgti įvykiams už akių, laukiu darbo grupės sprendimo. Tačiau vakar buvau susitikusi su Mingaile Jurkute, daktare, kuri buvo atleista iš pareigų kovo 12 dieną, ir išklausiau iš pirmų lūpų jos situacijos matymą“, – komentavo parlamento vadovė.
Paklausta, ar pagal dabartinę situaciją ji mato galimybę A.Jakubauskui toliau vadovauti LGGRTC, V.Čmilytė-Nielsen teigė, kad būtų neteisinga užbėgti už akių darbo grupės sprendimui.
Anot Seimo pirmininkės, LGGRTC yra ypač svarbus ir tokios kylančios problemos suduoda reputacinį smūgį ir, kas labai svarbu, mažina visuomenės pasitikėjimą šio centro veikla.
„Tai labai apmaudi situacija“, – pridūrė V.Čmilytė-Nielsen.
LGGRTC direktorių 5 metų kadencijai į pareigas skiria ir iš jų atleidžia Seimas parlamento pirmininko teikimu. Įstatymas numato, kad nutarimas dėl jo atleidimo priimamas visų Seimo narių balsų dauguma.
Istorikų kreipimasis
LGGRTC skandalai purto ne vieną savaitę.
Jie prašo suspenduoti A.Jakubausko įgaliojimus.
Anksčiau 15min rašė, kad LGGRTC paliko istorikė Monika Kareniauskaitė.
Ji pasakojo pasitraukusi, nes patyrė „galimus netiesioginius grasinimus profesinėmis nuobaudomis, savo profesinių kompetencijų nuvertinimą, šmeižtą ir apkalbas, galimą spaudimą“, kai centro vadovu tapo A.Jakubauskas, o jo patarėju Vidmantas Valiušaitis.
Tąsyk LGGRTC vadovas aiškino, kad tokie teiginiai paremti gandais, o vyresniojo patarėjo kompetencijomis neabejoja.
Tiesa, V.Valiušaitis po šios istorijos atsistatydino.