Komfortas – visada pirmu smuiku
Šių dienų biurų ir viešųjų erdvių architektūra iš tiesų labai įvairi, kalbant tiek apie medžiagas, tiek apie spalvas, tiek apie stilius, o juo labiau – sprendimus. Ekscentriški ir ryškūs biurai su ryškiais akcentais – sakykime, itin ryškia raudona kėde ar baltume paskendusiu ryškiai žaliu stalu – viena iš šių dienų madų. Vis dėlto Adriano Baldanzi pastebi, kad tai nesvarbu ar lydintis, ar antrinis kriterijus, visada pirmiausia kalbame apie komfortą. Dizaino, juolab biuro, baldų ar namų dizaino, niekada negalime atskirti nuo komforto – tai esminis kriterijus.
Būtent todėl, pasak architekto, šių dienų biurai ir viešosios erdvės labiausiai orientuojasi į daugiafunkciškumą. „Pagrindinis klausimas – kaip optimaliai suplanuoti ir išnaudoti erdvę. Padaryti ją tokią, kad galėtų vykti tiek bendri susitikimai, tiek dirbtuvės, tiek individualūs darbai. Erdvės turi būti suplanuotos taip, kad paklustų dirbančiųjų poreikiui – tai ir yra vienas iš šių dienų komfortų“, – tikino dizaineris.
Aukštas lygis
Ar pastebimi skirtumai tarp Lietuvos ir kitų Europos miestų biurų interjerų? Kaip būtų galima įvertinti lietuviškų biurų stilių? „Vertinti absoliučiai visų, savaime aišku, negaliu. Vis dėlto, kiek tenka dirbti su „Narbutu“, galiu pasakyti, kad įmonė tikrai niekuo neatsilieka nuo kitų šalių tendencijų. Itin kokybiškos medžiagos ir inovatyvūs sprendimai – tai itin aukšto lygio biuro dizainas“, – kalbėjo italas.
Kalbėdamas apie Lietuvą italas atkreipė dėmesį, kad planuojant biurų erdves susiduriama su tam tikrais iššūkiais, tačiau jie daro darbą tik dar įdomesnį. „Kai statomi nauji pastatai – jie jau savaime būna labiau pritaikyti platesniam sprendimų spektrui. Lietuvoje biurai neretai būna pastatuose, kurie saugomi paveldo. Natūralu, tai varžo tam tikrus sprendimus, tačiau ir dirbti įdomiau“, – pasakojo Adriano Baldanzi.
Prioritetas natūralumui
Paklaustas apie vyraujančius medžiagų, spalvų ir stilių pasirinkimus, Adriano Baldanzi tikino pastebintis itin ryškų polinkį į natūralumą.
„Itin daug dėmesio skiriama natūralioms spalvoms. Ta pati tendencija ryškėja kalbant ir apie medžiagas – daug kur pasitelkiamas natūralus medis, arba bent jau spalvos, primenančios natūralias medžiagas“, – kalbėjo italas.
Šiais laikas judame prie to, kad žmogaus vienintelė darbo priemonė gali būti telefonas.
Pasak jo, būtina pabrėžti tai, kad biurų ir viešųjų erdvių interjeras itin sparčiai artėja prie namų. Darbe žmonės praleidžia itin daug laiko, kartais net daugiau nei namuose – natūralu, kad jame turi būti jauku ir patogu. Šių laikų inovacijos, pasak Adriano Baldanzi, taip pat vaidina svarbų vaidmenį interjero dizainui.
„Šiais laikas judame prie to, kad žmogaus vienintelė darbo priemonė gali būti telefonas. Jam tereikia belaidžio interneto – daugiau nieko. Tai nulemia ir naujausias biurų dizaino tendencijas“, – dėstė dizaineris.
Paklaustas kaip atrodo būtent jo biuras, Adriano Baldanzi nusijuokia – jį galima pavadinti tiesiog darbiniu ir gyvenimišku chaosu. Aplink mėtosi įvairiausi daiktai, kuriuos kartais net sunku įvardinti. Mes mėgstame eksperimentuoti, taigi tie eksperimentai ir lieka pačiame biure. Vienas svarbiausių dalykų – išsiaiškinti kokie yra kolektyvo, kuris dirba vienoje ar kitoje erdvėje, poreikiai, koks darbo pobūdis – ir visa tai suderinti. Būtent šis kriterijus, pasak A. Baldanzi, rinkoje vertinamas labiausiai.