Politikų elgesį prilygina serialui
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas G.Landsbergis sako, kad kilusi drama tarp S.Skvernelio ir G.Palucko primena meksikietišką serialą, kuriame dalyvauti jis pats nenori: „Pastarieji keturi mėnesiai ne man vienam primena tokio pobūdžio veiksmą, kai emocijos liejasi per kraštus tiek „valstiečių“ frakcijoje, tiek tarp koalicijos partnerių. Kviečiu surimtėti ir pradėti kalbėti apie realius darbus.“
Anot G.Landsbergio, laukia kur kas svarbesni darbai, nei koalicijos partnerių apsižodžiavimas. „Šią savaitę bus kalbama apie pirmąsias aukštojo mokslo reformas, pirmuosius dokumentus. Taip pat yra Darbo Kodeksas, kiti įstatymai... Visai nėra aišku, kas už juos balsuos ir kas juos priims“, – aiškina pašnekovas.
G.Landsbergio teigimu, politikams reikėtų surimtėti: „Meksikietiškose dramose herojai įsijaučia į vaidmenį, stengiasi dramatizuoti santykius, kalba aukštu balsu, kad patrauktų dėmesį. Bet norėčiau, kad tas dėmesio patraukimas nebūtų esminis dalykas, yra svarbesnių reikalų. Lietuvai reikia darbų, ne tuščių emocijų.“
Gražus žodžių mūšis
A.Katauskas sako, kad vyraujanti situacija nėra didžiulio ir viską naikinančio gaisro liepsnos. „Matome pakankamai gražią retorinę ir elgesio trikovę tarp stiprių lyderių. Joje kiekvienas gauna pakankamai daug naudos. S.Skvernelis labai aiškiai bando parodyti poziciją, kitokios pozicijos iš premjero ir negalėtume tikėtis. Jis visada garsėjo aštria retorika. Galiausiai, yra vienas geriausiai vertinamų politikų“, – pastebi pašnekovas.
Pasak A.Katausko, G.Paluckas netikėtai tapo vienos didžiausių partijų Lietuvoje lyderių: „Jis turi daug iššūkių dėl paprastų dalykų – jis nėra Seime, užima tik vicemero poziciją, atėjo kaip savotiškas protesto balsas prieš senąją partijos vadovybę. G.Paluckui reikia sukurti naują komandą, gauti didesnį palaikymą, bet Seimo nariai vis tiek yra senosios partijos dalis. Reikės parodyti savo galias.“
A.Katauskas tvirtina, kad G.Landsbergis šioje situacijoje jau ne pirmą kartą parodo, kaip puikiai moka manevruoti tarp koalicijos partnerių nesutarimų. „Iš to jis gauna gana didelį matomumą viešoje erdvėje. G.Landsbergis moka puikiai iškomunikuoti norimas žinutes – apie tai, kad ši koalicija dar nieko nenuveikė, o svarbūs dalykai likę nuošalyje“, – sako ekspertas.
Kaip teigia A. žKatauskas, G.Landsbergio retorika yra visiškai suprantama, ji pasiekia tikslinę auditoriją: „Galiausiai, viskas, ką dabar matome, yra gražus žodžių mūšis. Reikėtų į tai žiūrėti atlaidžiau, nes seniai matėme kažką panašaus Lietuvos politikos padangėje.“