„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2013 04 20

Artėja „Drąsos kelio“ pabaiga?

Šeštadienį partija „Drąsos kelias“ dar kartą mėgins surengti partijos narių suvažiavimą. Po to, kai praėjusią savaitę šis renginys žlugo, svarstoma, kokios šio keisto politinio darinio perspektyvos.
„Drąsos kelias” spaudos konferencija
„Drąsos kelias” spaudos konferencija / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Prieš savaitę į suvažiavimą atvyko vos 31 delegatas, tuo metu kvorumui reikėjo bent 600 balsų. Po šios nesėkmės, partijos atstovai iškart pareiškė, kad kolegos nesusirinko, nes esą bijo. „Suprantu tuos, kurie bijo mus palaikyti atvirai. Jie turi mažus vaikus, kuriais turi pasirūpinti. Jei eisiu su „Drąsos keliu“, galiu stabilumą prarasti“, – žurnalistams rypavo Koordinacinės tarybos narė Irena Malinauskienė.

Tarsi norima partiją išlaikyti kažkieno rankose, o su kitais žmonėmis, kurie dalyvavo rinkimuose ir šiaip daug padėjo, tarsi atsivėręs plyšys, - nuoskaudos neslepia A.Patackas.

Suvažiavime turėjo būti pristatytos praėjusiųjų metų veiklos, finansinė ir revizijos ataskaitos, pakeisti partijos įstatai.

Partija skelbia, kad antrajame bandyme surengti suvažiavimą žurnalistai dalyvauti negalės, bus tikrinami į salę įeinančių žmonių dokumentai.

Kol kas neaišku, ar į suvažiavimą atvyks politinės jėgos pirmininkė Neringa Venckienė. Praėjusį šeštadienį ji nepasirodė, Seime jos niekas nematė jau dvi savaites. Priminsime, kad buvusi teisėja iš viešumos dingo dar prieš Seimui nusprendžiant atimti jos teisinę neliečiamybę.

„Drąsos kelias“ Teisingumo ministerijai yra nurodęs turintis 1050 narių, tačiau dabar šis skaičius kelia rimtų abejonių.

Nepavykus surengti suvažiavimo, politikos ekspertai prakalbo apie tai, jog šios partijos dienos suskaičiuotos.

Politologas Lauras Bielinis teigė, jog po nepavykusio bandymo surengti suvažiavimą galutinai paaiškėjo, kad „Drąsos kelias“, kitaip nei klasikinės partijos, neturi nei struktūros, nei ideologijos.

Jis pridūrė, kad išsisėmus pedofilijos skandalui N.Venckienė žmonėms vis mažiau įdomi, o jos rėmėjų gretos mažėja. Anot politologo, taip yra todėl, kad „drąsiečiai“ be pedofilijos temos daugiau neturi ką pasiūlyti.

A.Patackas: Partiją norima išlaikyti kažkieno rankose

„Drąsos kelio“ partijai nepriklausantis, bet šios partijos frakcijoje Seime dirbantis Algirdas Patackas 15min.lt teigė, jog tarp šios partijos viršūnės ir jiems prijaučiančių žmonių atsivėrė plyšys.

A.Patackas piktinosi, kad nors jis yra frakcijos narys, negavo kvietimo į „Drąsos kelio“ suvažiavimą.  

Politikas pasakojo, kad kvorumo prieš savaitę turėjusiame įvykti suvažiavime niekas esą ir nesitikėjo, nes salėje, kurioje jis turėjo įvykti, telpa tik apie 100 žmonių. „O kai kurie žmonės nebuvo įleisti į salę, nes, pavyzdžiui, dokumente buvo parašytas vienas vardas, o partijos sąraše – kitas. Tokia situacija. Tarsi norima partiją išlaikyti kažkieno rankose, o su kitais žmonėmis, kurie dalyvavo rinkimuose ir šiaip daug padėjo, tarsi atsivėręs plyšys“, – teigė jis.

J.Patackas tvirtino, kad I.Malinauskienės aiškinimai, kad žmonės nesusirinko, nes bijojo, yra netiesa.

Parlamentaras teigė neįsivaizduojantis, kur pradingo N.Venckienė. „Net nežinau, kas tai galėtų žinoti, tokie dalykai nelabai suprantami. Bent jau artimiausi žmonės frakcijoje galėtų ir žinoti, būčiau nieko prieš. Galėtume niekam nesakyti, bet žinoti, kur ji, turėtume. Tačiau aš nežinau“, – sakė jis.

Seime „Drąsos kelio“ atstovai nepersidirba

Klonio gatvėje Garliavoje susikūrusios politinės jėgos viršūnės prieš praėjusiais metais įvykusius Seimo rinkimus spinduliavo pasitikėjimu. Jų veidai ištįso iškart po rinkimų, kai paaiškėjo, kad į Seimą pateko 7 atstovai ir valdžios dalybose „drąsiečiai“ nedalyvaus.

Rinkiminėje programoje „Drąsos kelio“ nariai prirašė daugybę pažadų. Pavyzdžiui, palengvinti galimybes rengti referendumus, sumažinti parlamentarų skaičių iki 101,  įsteigti naują instituciją, kuri atrinktų pretendentus į prokurorus ir kitų teisėsaugos institucijų vadovus ir vertintų jų darbą, naikinti administracinius teismus, įvesti nulinį PVM tarifą laikraščių ir žurnalų spausdinimui, teikti valstybės paramą spaudos platinimui kaime, didinti pedagogų atlyginimus.

Tačiau pasidomėjus, kokius įstatymus iki šiol pasiūlė tobulinti beveik pusmetį Seime sėdintys „Drąsos kelio“ atstovai, atsiveria nykus vaizdas.

Pavyzdžiui, Jonas Varkala neužregistravo nei vienos pataisos, Valdas Vasiliauskas parašu prisidėjo prie kitų Seimo narių iniciatyvos 2014-uosius paskelbti Etnografinių regionų metais.

Pats įstatymų pataisų nesiūlė ir Algirdas Patackas bei Povilas Gylys  – jie parašais parėmė kitų Seimo narių teikiamus projektus. Aurelija Stancikienė užregistravo 4 įstatymų projektus.

Vytautas Matulevičius per šį laiką užregistravo dvi įstatmų pataisas: viena siūloma sujungti Specialiųjų tyrimų tarybą ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą, kita – neleisti reorganizuotis ar likviduoti baudžiamojon atsakomybėn patrauktos partijos.

N.Venckienės užregistruotais įstatymų pakeitimais siūloma griežčiau bausti pedofilus ir netaikyti senaties seksualinio pobūdžio nusikaltimams, įnešti naujovių į teismų darbą.

Sausį N.Venckienė užregistravo pataisas, kuriomis siūlo atimti iš partijų valstybės finansavimą, tačiau „Drąsos kelio“ atstovai nesipiktino, kai praėjusią savaitę partiją pasiekė pirmojo pusmečio 486 tūkst. Lt dydžio valstybės dotacija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs