I.Čepulytė teigia, kad dirbant su vaikais, kurie patyrė trauminius išgyvenimus, atsiveria jų skausmas, nepasitikėjimas savimi, skaudžios ir visai nevaikiškos patirtys: „Matome, kokie jie būna kasdien, kokios jų emocijos, kokie jie pažeidžiami bei kokios pagalbos jiems reikia. Ne visada patys vieni galime ją suteikti. Pasitelkiant visuomenės pagalbą, galime gerokai daugiau ir rezultatai atsispindi vaikų akyse: matome, kaip jie tiesiasi, kaip stiprėja, stengiasi kabintis į gyvenimą, įgyja pasitikėjimo, įgūdžių bei atranda gebėjimus“.
Pasak „SOS vaikų kaimų Lietuvoje“ atstovės, daugybės žmonių dėmesio ir pagalbos dėka, jiems pavyko šimtus Lietuvos vaikų ištraukti iš tikrai sudėtingų ir net kritinių gyvenimo sąlygų. Viena iš paramų – antrus metus vykstanti bendra socialinė iniciatyva kartu su prekybos tinklu „Maxima“ ir „General Financing banku“.
Bekontakčių aukojimo įrenginių skaičius padvigubėjo
Iniciatyva vyksta per bekontaktį aukojimo įrenginį, kurį prekybos tinklo pirkėjai gali rasti savitarnos kasose. „Maximos“ pirkėjai vienu rankos judesiu gali paaukoti organizacijai „SOS vaikų kaimai Lietuvoje“ – tereikia kortele priliesti įrenginį ir labiausiai pažeidžiamiems vaikams bus pervestas 1 euras. Jei norite paaukoti daugiau, galite tai padaryti, nes aukojimų skaičius nėra ribojamas.
Bekontakčius aukojimo įrenginius organizacijai suteikusio „General Financing banko“ generalinis direktorius Noelis Crameris sako besidžiaugiantis, jog prieš metus įgyvendintas šis inovatyvus projektas buvo entuziastingai priimtas visuomenėje ir pritraukė lėšų bėdoje atsidūrusių vaikų ir šeimų gerove besirūpinančiam „SOS vaikų kaimui Lietuvoje.“ „Matydami žmonių aktyvumą ir šio projekto sukuriamą vertę, dvigubiname aparatų skaičių, kad pasinaudoti galimybe paaukoti banko kortele galėtų dar platesnis ratas žmonių. Džiaugiuosi, jog tęsiame ir dar labiau plėtojame šį projektą, juk kiekvienas paaukotas euras gali tapti didžiule pagalba“, – sako banko vadovas.
Jeigu praėjusiais metais „Maxima“ tinklo parduotuvėse bekontakčių įrenginių skaičius savitarnos kasose siekė 100, tai šiandien jų yra 200.
„Maximos“ generalinė direktorė Jolanta Bivainytė sako, kad ilgametė draugystė su organizacija „SOS vaikų kaimai Lietuvoje“ sukuria sąlygas daryti gerus darbus vis didesniu mastu. „Padvigubintas bekontakčių aukojimo aparatų skaičius mūsų parduotuvėse puikiai iliustruoja šį faktą. Prie vaikų gerovės prisidedame ne tik patys, bet kviečiame tai daryti ir mūsų pirkėjus. Džiugu, kad jie nelieka abejingi parduotuvėse vykdomiems socialinės atsakomybės projektams. Šios prasmingos bendrystės dėka galime sukurti geresnes sąlygas vaikams užaugti“, – neabejoja J.Bivainytė.
Parama skiriama kiekvieno vaiko individualiems poreikiams tenkinti
„SOS vaikų kaimų Lietuvoje“ atstovė I.Čepulytė kviečia geros valios žmonės padėti vaikams ne tik per šventes, vaikams pagalbos reikia ištisus metus: „Pastebėjome, kad aukojama daugiau ne tik prieš didžiąsias metų šventes, bet ir nutikus kokiai nors skaudžiai istorijai, kuri būna plačiai aptarinėjama visuomenėje“.
I.Čepulytė atkreipia dėmesį, kad iš geranoriškų žmonių gaunama parama yra investuojama į vaiko papildomus individualius poreikius: terapijas, specialistus, pedagogus, tinkamą laisvalaikį, ugdomąją ir medicininę pagalbą. „Tokia parama, ypatingai pažeistiems emociškai vaikams, yra be galo svarbi, orientuota ir parenkama kiekvienam vaikui asmeniškai“, – patikina pašnekovė.
Daugiausiai paramos vaikams „Maximos“ parduotuvėse surenkama Vilniaus mieste, kiek mažiau Kauno ir Klaipėdos miestų parduotuvėse. Vis aktyviau aukojama bekontakčiuose aukojimo terminaluose esančiuose Panevėžio, Šiaulių ir Marijampolės „Maxima“ parduotuvėse.
Praėjusiais metais „SOS vaikų kaimams Lietuvoje“ „Maximos“ pirkėjai paaukojo beveik 12 000 eurų. Padvigubėjus terminalų skaičiui bei augant žmonių socialiniam atsakingumui, tikimasi, kad taip reikalinga pagalba vaikams taip pat didės.
Nevyriausybinė organizacija “SOS vaikų kaimai Lietuvoje“ su visuomenės parama per trisdešimt gyvavimo metų į savarankišką gyvenimą išleido daugiau nei 360 jaunuolių.