Teismas nepakeitė tik sprendimo dalies dėl D.Mažinto „Santaros“ vidurinės brandos atestato, kuris pripažintas negaliojančiu, taip pat jis turės sumokėti beveik 130 eurų į valstybės biudžetą, už 2001/2002 mokslo metų 1-ojo semestro metu neteisėtai gautą stipendiją.
Teismas sutinka, kad stodamas į aukštąją mokyklą jis šiurkščiai pažeidė įstatyme numatytą tvarką ir už šį būdą, kuriuo pažeidimas padarytas yra numatyta baudžiamoji sankcija, kuri nebuvo pritaikyta suėjus senaties terminui.
Šis faktas yra pagrindas pripažinti D.Mažinto brandos atestatą negaliojančiu.
Tačiau už tokį pažeidimą atsakovui negali būti taikomos baudžiamajame įstatyme nenumatytos sankcijos, paneigiančios visą jo tolesnę veiklą.
Negalima paneigti jo vėlesnio įdirbio, siekiant žinių ir moksle bei įgyjant profesinę kvalifikaciją.
Negalima paneigti jo vėlesnio įdirbio, siekiant žinių ir moksle bei įgyjant profesinę kvalifikaciją. Nėra pagrindo pripažinti negaliojančiais dokumentus, kurie atitinka tikrovę ir faktinę padėtį bei įstatymo reikalavimus, pažymima Vilniaus apygardos teismo pirmininko padėjėjos (ryšiams su visuomene) Raimondos Jagminaitės pirmadienį paviešintame pranešime.
Primenama, kad Vilniaus apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyrius kreipėsi su ieškiniu į teismą, prašydamas pripažinti negaliojančiais D.Mažinto Vilniaus „Santaros“ vidurinės mokyklos brandos atestatą bei visus kvalifikacinius laipsnius, kuriuos jis įgijo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, su tuo susijusius rektoriaus įsakymus.
Taip pat prašė priteisti iš D.Mažinto valstybės naudai daugiau nei 23 000 eurų jo studijoms išleistų lėšų. Vilniaus miesto apylinkės teismas 2015 m. rugsėjo 28 d. sprendimu buvo patenkinęs prokuratūros ieškinį.