2022 11 07 /12:30

Atidaryta Lietuvos prekybos atstovybė Taivane

Lietuva pirmadienį atidarė prekybos atstovybę Taivane, BNS patvirtino Ekonomikos ir inovacijų ministerija.
Taivano vėliava
Taivano vėliava / 123RF.com nuotr.

„Šiandien galime pasidžiaugti pirmaisiais Lietuvos ekonominio bendradarbiavimo su Taivanu pasiekimais. Neabejoju, kad Lietuvai atidarius savo prekybos atstovybę Taipėjuje, mūsų darbas su šia perspektyvia rinka dar labiau intensyvės“, – komentare BNS teigė ekonomikos ministrė Aušrinė Armonaitė.

Atstovybei vadovaus Paulius Lukauskas, jis į šias pareigas paskirtas dar rugpjūtį, o pačią atstovybę žadėta atverti rugsėjį.

Įstaiga vadinsis Lietuvos atstovybe Taipėjuje, o ne Taivane. Tokia praktika tarptautinėje bendruomenėje nusistovėjo siekiant vengti užuominų apie palaikomus tarpvalstybinius santykius su sala, kurią Kinija laiko savo dalimi ir žada ilgainiui atsiimti.

Lietuvos pareigūnai taip pat pabrėžia, jog atidaroma atstovybė bus prekybinė, o ne diplomatinė.

Užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė pabrėžė, kad sprendimą dėl pavadinimo priėmė Lietuvos Vyriausybė, nurodant jos įkūrimo vietą – Taivano sostinę Taipėjų.

Stop kadras/Jovita Neliupšienė
Stop kadras/Jovita Neliupšienė

Pasak jos, svarbus yra ne atstovybės pavadinimas, o jos veiklos turinys, kad ji padės kurti Lietuvos ir Taivano verslo ryšius, vystyti bendradarbiavimą mokslo srityje.

„Ant durų užrašyta: „Lietuvos prekybos atstovybės ofisas“. Manau, tai yra svarbiausia ir prie to reikėtų prisirišti. Vyriausybė priėmė tokį sprendimą. Manau, kad diplomatine prasme ofiso sėkmė priklauso nuo turinio“, – BNS sakė J.Neliupšienė.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija taip pat informavo, kad Lietuva ir Taivanas jau baigė leidimų patvirtinimo procedūras lietuviškos žuvies, kiaušinių ir pieno eksporto į Taivaną.

Pirmadienį Vilniuje bus oficialiai paskelbta apie pirmąją Taivano įsteigto Vidurio ir Rytų Europos investicijų fondo investiciją.

Taivano fondas investuos į lietuvišką lazerių įmonę „Litilit“. Minėto fondo lėšos bus skiriamos bendrų įmonių kūrimui, investiciniams projektams ir startuoliams aukštųjų technologijų srityse.

Taivanas pirmadienį taip pat turėtų paskelbti apie bendradarbiavimą su Lietuvos puslaidininkių pramone ir puslaidininkių gamybą ketinančią vykdyti Lietuvos bendrove „Teltonika“.

Taivano eksporto ir importo bankas „Eximbank“ artimiausiu metu planuoja suteikti garantiją dviejų bendrus verslus vykdančių Lietuvos ir Taivano įmonių paskoloms. Bendra paskolų suma siekia 9 mln. eurų.

A.Armonaitė sako, kad Lietuva turi tikslą stiprinti savo pozicijas šiame Azijos regione, plėsti lietuviškų lazerių ir biotechnologijų, o taip pat maisto produktų eksportą.

„Taivano verslo investicijos yra labai laukiamos Lietuvoje, kuri tęsia ambicingą tikslą pradėti puslaidininkių gamybą šalyje, dar labiau sustiprinti savo lazerių ir kitų inovatyvių technologijų gamybos sektorių“, – sakė ministrė.

Ėmus gilėti Lietuvos ir Taivano ryšiams, pernai rudenį Vilniuje buvo atidaryta Taivaniečių atstovybė.

Kinija tokį žingsnį palaikė Lietuvos parama Taivanui veikti kaip nepriklausomai valstybei ir sumenkino su šalimi diplomatinius ryšius, ėmėsi prekybos ribojimų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis