2018 12 20

Atliekų tvarkymas Vilniuje – nuo modernių aikštelių iki mobilių vaizdo kamerų

Vilniečių patogumui sostinėje veikia 5 didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės. Jose gyventojai nemokamai patys gali priduoti stambias buities atliekas – baldus, padangas, elektroninius prietaisus, statybines ir kitas atliekas. Taip pat jos yra surenkamos iš gyventojų ne rečiau kaip 2 kartus per metus. Apie surinkimo vietas iš anksto skelbia Vilniaus miesto savivaldybė ir SĮ „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ (VASA).  
Vilniaus savivaldybės ir „VASA“ atstovai tikrina atliekų išvežimą
Vilniaus savivaldybės ir „VASA“ atstovai tikrina atliekų išvežimą / Sauliaus Žiūros nuotr.

Anot VASA direktoriaus Rimanto Juknevičiaus, didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės – svarbi visos atliekų tvarkymo sistemos dalis, reikalinga tinkamam atliekų rūšiavimui.

Seni baldai, langai, durys, naudotos padangos – tai atliekos, kurios turi keliauti ne į mišrių atliekų konteinerius.

„Seni baldai, langai, durys, naudotos padangos – tai atliekos, kurios turi keliauti ne į mišrių atliekų konteinerius, bet į joms skirtas didelių gabaritų atliekų aikšteles. Tinkamai tvarkant atliekas tausojama gamta ir taupomi energijos ištekliai.

Pavyzdžiui, Lietuvoje kasmet susikaupia apie 30 tūkst. panaudotų padangų, jos teršia aplinką ir neduoda jokios naudos. Tuo tarpu panaudojus perdirbtas padangas, jas būtų galima pritaikyti netgi keliams tiesti“, – sakė VASA direktorius Rimantas Juknevičius.

Didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės įrengtos laikantis griežtų aplinkosauginių reikalavimų. Jos yra visiškai saugios ir nekelia pavojaus aplinkiniams gyventojams. Aikštelėse atliekos yra saugomos specialiai pritaikytuose konteineriuose, vėliau jos pervežamos į galutinę jų sutvarkymo vietą: perdirbimui ar kitokiam panaudojimui.

Nuo gegužės mėn. visame Vilniaus mieste taip pat patruliuoja atliekų kontrolieriai. Jie prižiūri, jog atliekų vežėjai laikytųsi grafiko, jog gyventojai nešiukšlintų šalia konteinerių ir prie jų nepaliktų didelių gabaritų atliekų.

Sostinėje patruliuoja šeši atliekų kontrolierių ekipažai.

„Sostinėje patruliuoja šeši atliekų kontrolierių ekipažai. Jie operatyviai reaguoja į gyventojų skundus ir užtikrina, jog atliekos būtų išvežamos laiku. Siekiame, jog prie konteinerių būtų kuo švariau ir tvarkingiau. Ir viskas priklauso nuo mūsų pačių. Juk sulūžusią kėdę išmeta pats gyventojas. Toks elgesys tikrai nesukuria geresnio estetinio vaizdo prie konteinerių. Visi kartu turime kurti gražesnę mus supančią aplinką“, – kalbėjo VASA vadovas.

Atliekų surinkimo aikštelėse, kur teršiama daugiausiai, yra įrengtos vaizdo kameros. Jomis yra fiksuojami pažeidėjai. Medžiaga su užfiksuotais pažeidimais yra perduodama Vilniaus miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriui. Už atliekų išmetimą į ne tam skirtus konteinerius gresia baudos iki 600 eurų.

Už atliekų išmetimą į ne tam skirtus konteinerius gresia baudos iki 600 eurų.

Pasak VASA vadovo, tikimasi, jog vaizdo kameros prisidės prie atliekų vežėjų darbo naštos mažinimo bei sudrausmins gyventojus, jog jie mažiau šiukšlintų.

„Vien per gruodžio mėnesį kameros užfiksavo daugiau kaip 40 pažeidėjų, kurie išmetė didelių gabaritų, statybos ar griovimo atliekas prie konteinerių. Mūsų pagrindinis tikslas nėra pričiupti kuo daugiau aplinkos teršėjų. Mes norime, jog visiems gyventojams būtų patogu atliekas išmesti, didėtų motyvacija rūšiuoti, - tuomet pasieksime geriausių rezultatų“, – kalbėjo VASA vadovas Rimantas Juknevičius.

Informaciją, kur galite surasti didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles - ČIA

VIDEO: Ar žinote, kaip Vilniuje kontroliuojami atliekų tvarkymo pažeidimai?

Medžiaga parengta pagal SĮ „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ užsakymą. Turinys apmokėtas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis