Ministerija trečiadienį pranešė nustačiusi kriterijus, kuriais vadovaujantis vykdomas spartesnis planinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo atnaujinimas.
„SAM ragina gyventojus, kuriems buvo atidėtos planinės paslaugos, aktyviai kreiptis į savo šeimos gydytojus, vykti planinėms dienos chirurgijos, dienos stacionaro ir kitoms asmens sveikatos priežiūros paslaugoms gauti“, – rašoma pranešime.
SAM duomenimis, kas savaitę COVID-19 pacientams skirtų lovų skaičius ligoninėse sumažėja apie 200, todėl vis daugiau personalo ir infrastruktūros grįžta prie planinių paslaugų teikimo.
Ministerija skelbia, kad daugiau nei 75 proc. sveikatos sistemos darbuotojų jau turi susiformavusį imunitetą: 55 proc. darbuotojų yra vakcinuoti, 15 proc. jau yra persirgę koronaviruso infekcija, 5 proc. turi susiformavusius antikūnus. Sveikatos sistemos darbuotojai dirba su visomis reikalingomis asmens apsaugos priemonėmis, laikantis visų reikalingų epidemiologinių rekomendacijų.
„Specialistų vertinimu, rizika sveikatai dėl pavėluoto kreipimosi į gydymo įstaigą dažnu atveju yra nepalyginamai didesnė, nei pavojus užsikrėsti koronaviruso infekcija“, – įspėja SAM.
Asmens sveikatos priežiūros paslaugų atnaujinimas yra vykdomas teritoriniu-regioniniu principu. Sprendimą dėl jų paslaugų atnaujinimo regione ir konkrečioje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje priima paslaugų teikimą atitinkamame regione organizuojanti ligoninė, aptarusi ir suderinusi su visomis regiono įstaigomis.
Atsižvelgiant į tai, kad visų paslaugų vienu metu atnaujinti nėra įmanoma, prioritetas yra teikiamas neatidėliotinoms paslaugoms, kurių nesuteikus pacientui atsirastų būtinosios medicinos pagalbos poreikis arba labai pablogėtų jo būklė.
Taip pat kiekviename regione turi būti užtikrinamas visų lygių ir profilių paslaugų teikimas.