Kaip praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, inspektoriai, siekdami ikiteisminio tyrimo bylos atnaujinimo dėl galimai gyvūnus augintinius suluošinusio laikytojo, 2023 m. gegužės 18 d. kreipėsi į Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuratūrą (prokuratūra), kurią informavo, jog Lietuvoje jau yra atsiradusi galimybė vykdyti gyvūnų DNR tyrimą.
Atlikus tyrimą ir gavus rezultatus bei paaiškėjus esminėms aplinkybėms, turinčioms reikšmės bylai išspręsti teisingai, kurios nebuvo nustatytos priimant sprendimą nutraukti ikiteisminį tyrimą, šių metų balandžio 9 d. prokuratūra priėmė nutarimą atnaujinti ikiteisminį tyrimą.
Prieš daugiau nei du metus VMVT inspektoriai nustatė, kad gyvūnų laikytojo jurbarkiškio L.Sniečkaus laikomiems šunims buvo atliktos draudžiamos veterinarinės procedūros – pašalintos balso stygos, dėl kurių šunys nebegali patenkinti savo fiziologinių poreikių – negali loti, cypti, ar kitaip išreikšti savo poreikių balsu.
Tyrimas ne kartą buvo nutrauktas dėl sudėtingai gaunamų įrodymų stokos. Paaiškėjus naujiems duomenims ikiteisminis tyrimas šiuo metu yra tęsiamas.
Gyvūnėlių gerklėse – randai
2021-aisiais iš L.Sniečkaus buvo paimtas 21 augintinis. Šuniukai buvo laikomi triušiams skirtuose narvuose.
Veterinarai ir gyvūnų daugintojo paimtiems keturkojams diagnozavo išsekimą.
Ištyrus endoskopiškai nustatyta, kad daliai šunų pašalintos balso stygos, kai kuriems, anot veterinarų išvadų, po šalinimo operacijos susiformavęs randinis audinys trukdė gerklų judrumui kvėpuojant.
Išryškėjo ir kitos sveikatos problemos – itin apleisti šunų dantys, dantenų, burnos ertmės uždegimai, keliems šuniukams nustatyti tonzilitas ir laringitas.
Pats L.Sniečkus žurnalistams teigė tokius augintinius jau pats nusipirkęs Kaune.
Tačiau DNR tyrimas atvėrė galimybę bylą atnaujinti.