2008 12 08

Atsikratyti elektronikos šiukšlių bus patogiau

Šiandien prasideda naujas elektros ir elektroninės įrangos gamintojus ir importuotojus vienijančios asociacijos (EEPA) projektas. Kol kas tik didžiausiuose šalies miestuose, p vėliau ir kituose bus galima nereikalingą buitinę techniką atnešti į konteinerį prie didžiųjų buitinės technikos prekybos centrų.
Nereikalingą elektroniką bus galimą atnešti prie parduotuvių. EEPA įspėja, kad  išmesti atliekas šalia konteinerių griežtai draudžiama.
Nereikalingą elektroniką bus galimą atnešti prie parduotuvių. EEPA įspėja, kad išmesti atliekas šalia konteinerių griežtai draudžiama. / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Tauragėje nuo šiandien jau galima rasti specialius konteinerius elektronikos šiukšlėms. Jie pastatyti prie EEPA narių – parduotuvių „BMS Megapolis“ ir „Senukai“. Anot asociacijos tai ypač patogu – eidami apsipirkti žmonės tuo pačiu galės išmesti nereikalingus prietaisus.

Siekia sparčiai plėstis

Anot EEPA administracijos direktoriaus Edgaro Kriukonio, pagrindinis projekto tikslas – pastatyti konteinerių 5 kilometrų atstumu vienas nuo kito, gali užtrukti ir kol kas neaišku, kada šis siekis bus įgyvendintas: „Ne taip lengva rasti konteineriams vietą, ne visos parduotuvės turi galimybę skirti maždaug 2 automobilių stovėjimo vietą užimantį plotą.“. Teisės aktai numato, kad šis atstumas turi būti ne didesnis kaip dešimt kilometrų.

Tačiau projektas ilgalaikis, todėl anksčiau ar vėliau kiekvienas norintis galės tinkamai atsikratyti neveikiančių prietaisų. „Siekiame vykdyti Europos Sąjungos direktyvą, kuri reikalauja, kad perdirbamos elektronikos vienam žmogui per metus tektų 4 kilogramai. Be to, asociacija yra įsipareigojusi rūpintis nereikalingos elektronikos perdirbimu, kol ją į rinką leis asociacijos nariai", – sakėE.Kriukonis.

Bus motyvuojami žaidimais

Gruodžio pabaigoje vietose, kuriose jau stovi elektros prietaisų surinkimo konteineriai, prasidės išorinė ir vidinė reklama, motyvavimo akcija. Parduotuvės narės sieks skatinti žmones būti atsakingus atsikratant nereikalingų daiktų. „Stengsimės apeliuoti į žmonių sąžinę bei paskatinti įvairiomis nuolaidomis, žaidimais, – sako EEPA atstovas ir vienu svarbiausių tikslų įvardijo siekį sukurti elektros prietaisų surinkimo ir saugaus utilizavimo infrastruktūrą Lietuvoje.
 
Šis ilgalaikis projektas yra vienas iš programos „Gyvas medis“ dalių. Programos esmė – keturi  skirtingi būdai, kaip padėti žmonėms paprastai ir atsakingai neveikiančią buitinę techniką pristatyti ten, kur ja bus tinkamai pasirūpinta.

Išsamiau apie elektros prietaisų perdirbimą pasiskaityti ir motyvacijos įgyti galite EEPA puslapyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai