Pasak Seimo Audito komiteto pirmininkės Loretos Graužinienės, kyla klausimas, ar Lietuva lauks, kol neįgalieji kreipsis į ES institucijas, ar patys bandysime civilizuotai spręsti problemą artimiausiu metu, teigiama pranešime spaudai.
Seimo Audito komiteto posėdyje dalyvavę Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pareigūnai pripažino, kad problema egzistuoja, tačiau greito jos sprendimo nežada. Šiuo metu dar tik svarstoma, kokiomis priemonėmis būtų galima optimaliai įgyvendinti direktyvos įpareigojimus. Paprasčiausias būdas – sudaryti sąlygas pagalbą išsikviesti trumposiomis žinutėmis (SMS) – pareigūnų akimis turi nemažai trūkumų. Vienas iš jų, būtų sudėtinga užtikrinti, kad nebūtų piktnaudžiaujama pagalbos tarnybų iškvietimu, nesant tam pagrindo, pokštaujant ir pan. Kita pareigūnų įvardinta problema – išsiaiškinti nelaimės aplinkybes ir pagalbos poreikį užtruktų apie 15 minučių, o tai yra vertintina kaip per ilgas laikotarpis. Audito komiteto pirmininkės L.Graužinienės nuomone, „pagalbos iškvietimas, kad ir per ilgesnį laiką, yra geriau nei jokios galimybės ją išsikviesti“.
Todėl Audito komitetas nusprendė, kad į šią problemą reikia atkreipti Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto, vykdančio šios srities parlamentinę kontrolę, dėmesį, taip pat atkreipti ir Vyriausybės bei Ryšių reguliavimo tarnybos dėmesį. Siekiant, kad neatidėliojant būtų imamasi reikalingų veiksmų, Audito komitetas apsisprendė toliau kontroliuoti projekto įgyvendinimo eigą.