Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2011 05 05

Aukščiausiasis Teismas teisėjai Neringai Venckienei Teisėjų garbės teismo skirtą papeikimą pakeitė pastaba

Šiandien Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) išnagrinėjęs teisėjos Neringos Venckienės skundą dėl š. m kovo 4 d. Teisėjų garbės teismo priimto sprendimo skirti jai papeikimą, įvertino kaip per griežtą drausminę nuobaudą ir pakeitė ją į pastabą.
Neringa Venckienė
Neringa Venckienė / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Kaip skelbiama Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartyje, įvertinus nurodytų aplinkybių visetą, pareiškėjai pareikštas papeikimas vertintinas kaip per griežta drausminė nuobauda. „Kita vertus, atsižvelgiant į tai, kad pareiškėja saviraiškos laisve, pažeisdama Teisėjų etikos kodekso reikalavimus, naudojosi ne vieną kartą (jos pareiškimai žiniasklaidoje ne vienkartiniai), apsiribojimas drausmės bylos svarstymu būtų nepakankama priemonė“, – pažymėjo Teismas.

Bylą nagrinėjusi teisėjų kolegija sutiko su Teisėjų garbės teismo išvada, kad teisėja, rašydama skundus ir prašymus brolio D.Kedžio vardu, pažeidė Teisėjų etikos kodekso reikalavimus. Taip pat teisėjui keliamus etikos reikalavimus pažeidžia N.Venckienės žiniasklaidai išsakyti komentarai apie
netinkamą ikiteisminio tyrimo eigą ir ikiteisminių institucijų darbą, asmenis.

Vertindama padaryto nusižengimo ir ginčijamos nuobaudos adekvatumą, teisėjų kolegija atkreipė dėmesį į tai, kad pareiškėjos drausminės atsakomybės pagrindas yra glaudžiai susijęs su jai artimų žmonių gyvenimo aplinkybėmis, sukėlusiomis didelį rezonansą visuomenėje. Šios aplinkybės ne dėl pareiškėjos veiksmų buvo paviešintos žiniasklaidoje. Tai sukėlė pareiškėjai didžiulių išgyvenimų. Prieš pareiškėjai viešai kritikuojant teisėsaugos institucijų, pareigūnų veiksmus buvo tam tikru mastu imtasi įstatymuose nustatytų procesinių teisinių priemonių, be to, pareiškėjos reiškiama kritika buvo siekiama pozityvių rezultatų, nebuvo siekiama išimtinai destruktyvių padarinių. Dėl dalies pareiškėjos kritikuotų teisėsaugos institucijų, pareigūnų veiksmų buvo atlikti oficialūs tyrimai ir kitos institucijos dalį šių veiksmų oficialiai pripažino ydingais, o ikiteisminio tyrimo medžiaga dėl pareiškėjos mažametės dukterėčios tvirkinimo perduota teismui. Pareiškėjai, kaip teisėjai, iki šiol nebuvo taikyta drausminė atsakomybė.

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo vertinimu, teisingumo, protingumo ir sąžiningumo kriterijus atitiktų pastabos pareiškimas, t. y „pastebėjimas“ pareiškėjai, kad jos poelgiai, skirtingai negu ji yra įsitikinusi, vis dėl to neatitinka jai, kaip teisėjai, keliamų reikalavimų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos