„Ruduo Palangoje yra idealiausias metas kokybiškoms atostogoms“, – sako Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Ingrida Valaitienė. Jos teigimu, viešbučiai ir kitos apgyvendinimo įstaigos kviečia svečius į kurortą ir yra paruošusios jaukių pasiūlymų, atgaivinsiančių pavargusius kūnus ir poilsio besiilginčias sielas.
Pasak I.Valaitienės, viešbučiuose įsikūrusiuose sveikatingumo ir grožio centruose galima rasti ne tik vidaus ir lauko baseinų, bet ir įvairiausių pirčių – saulės, nefrito, druskų, Riauškos, lietuvišką, suomišką, infraraudonųjų spindulių, Himalajų druskos ir kitas. Siūlomos ir pirtininko programos, sukūrinės vonios tiek viduje, tiek po atviru dangumi.
Vadovė vardija ir kitas sveikatinimo procedūras – plūduriavimo kapsules, šalčio kambarius, negyvosios jūros ir mineralinio vandens bei jūros vandens baseinus.
„Ypač šildo ir gerina savijautą veido ir kūno masažai ir SPA ritualai, kurių metu naudojami aromaterapiniai aliejai bei profesionalios kosmetikos produktai ar net gamtos produktai, įvairi masažo technika, gydomosios bei reabilitacinės procedūros“, – pasakojo I.Valaitienė.
Puikus laikas gamtai
Palangos puoselėtojas grafas J. Tiškevičius sakė: „Išsirink, ką myli“, tad ieškantis aktyvaus laisvalaikio Palangoje gali pasirinkti mylimiausią veiklą.
Aksominis ruduo itin palankus mėgstantiems aktyviai leisti laisvalaikį gamtoje. Dviračių takuose jau mažiau žmonių, jais patogu skrieti ir riedučiais, keliauti pasitelkiant šiaurietiškas lazdas. Jei jų dar nesate išmėginę, mokymus neretai rengia ir apie juos skelbia Palangos miesto visuomenės sveikatos biuras.
Komplimentų tiek palangiškiai, tiek svečiai negaili „Labryčio“ takui, besidriekiančiam išilgai Palangos per miškus. Jis tinkamas tiek bėgioti, tiek važiuoti dviračiu.
Pajūrio pušynu besidriekiantis sveikatingumo takas „Labrytys“, kuriuo galima ir važiuoti dviračiu, ir keliauti pėstute ar eiti su šiaurietiškomis lazdomis, apima net 6 kilometrų ilgio žiedą miško taku. Paįvairinimui ir atokvėpio akimirkoms galima pasimankštinti „Labryčio“ take įrengtose penkiose aktyvaus poilsio zonose su lauko treniruokliais ir kitais sporto įrenginiais.
Pašalinti nuovargį po ilgų pasivaikščiojimų ar sporto galima keliaujant basų kojų taku, o vidudienį, šviečiant saulei, tai padaryti dar tikrai nešalta. Pirmasis Palangoje basų kojų takas yra įrengtas atviroje teritorijoje, Vanagupės rajone, šalia sanatorijos. Sakoma, kad vaikščiojimas basomis iš natūralių medžiagų sukomponuotu taku prilygsta pėdų masažui. Tai padeda atsipalaiduoti, šalina nuovargį, gerina kraujotaką, miego kokybę, teigiamai veikia visą organizmą.
Specialių pažintinių maršrutų, kuriuos galima įveikti savarankiškai, siūlo Palangos turizmo informacijos centras. Tad pakeliauti galima įvairiai: „Atrask senąsias Palangos vilas“, „Top-10 lankomų rekomenduojamų vietų“, „Kelionė po grafų Tiškevičių Palangą“ ir „Žydų kultūros paveldo pėdsakais“.
Rengs pirties ritualus
Žiema ar vasara - poilsiautojų itin pamėgtas Palangos baseinas visuomet sulaukia svečių. Jo vadovas Donatas Elijošius pasakoja, jog būtent rudeniop pradėtos aktyviau organizuoti aerobikos mankštos vandenyje tiek rytais, tiek vakarais. Papildomai už tai mokėti nereikia, mankštos įeina į įprasto bilieto kainą.
„Rudeniui įpusėjus ketiname suaktyvinti pirčių programas, kaip tik bendraujame su pirtininkais. Buvo prieš karantiną keletą savaičių, žmonėms labai patiko, norime vėl atgaivinti šias programas. Be to, noriu pabrėžti, kad pradėjome viešosios pirties veiklą. Ji turi atskirą įėjimą ir kol kas veikia dukart per savaitę. Moterims skirtas ketvirtadienis, o vyrams – penktadienis. Turime planų sekmadieniais daryti šeimų dieną“, – dalijosi D.Elijošius.
Anot jo, planuojamos pirčių programos svečiams pasiūlys įvairių pojūčių.
„Pirtininkas rengia įvairias programas – ir druskų, ir kvapų, ir garsų, aromaterapijos“, – vardijo vadovas.
Neseniai pastatytame Palangos baseine vandens mėgėjai gali patogiai naudotis aštuoniais 25 metrų ilgio takeliais, kurie atitinka visus tarptautinius reikalavimus.
Sveikatingumo erdvėje veikia trys pirtys, masažinis baseinas, yra ir mažiems vaikams pritaikytas baseinėlis.
„Kas atvyksta, pabando, lieka nustebę ir vis girdžiu kalbant, kad reikėjo anksčiau apsilankyti“, – šypteli vadovas.