A.Veryga paragino žmones laikytis drausmės per Velykų savaitgalį, kad susirgimų skaičius neaugtų.
„Yra diskutuojama apie tai, kokias sąlygas turi atitikti paslaugų teikėjai ar verslai, kad jie galėtų funkcionuoti. Ne apie konkretų sektorių kalbame“, – apie tai, kaip galėtų būti švelninamos karantino sąlygos, kalbėjo jis.
„Paskutinis dalykas, kuris bus leistas, tai šventės ir pramogos, – pabrėžė ministras. – Pirmiausia bus prekės, kurios baiginėjasi, paslaugos, bet tikrai ne pramogos, ne šventės.“
Anot jo, kol kas kalbėti apie susibūrimų draudimo panaikinimą tikrai dar ne laikas.
Dėl Klaipėdos ligoninės svarsto kreiptis į teisėsaugą
Klausiamas apie Klaipėdos universitetinę ligoninę, kurioje atliktas patikrinimas, A.Veryga sakė, kad savivaldybei išvada turėjo būti jau pateikta arba bus pateikta, nes uostamiesčio savivaldybė yra gydymo įstaigos steigėja.
„Svarstome galimybę perduoti medžiagą teisėsaugos institucijoms, dėl to neskubame jos kažkur įdėti, ten yra daug detalių duomenų“, – apie tai, ar ji bus viešinama, kalbėjo jis.
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) anksčiau antradienį teigė, kad išvada dėl pažeidimų Klaipėdos universitetinėje ligoninėje paruošta, tačiau uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas jos nėra gavęs, todėl neskuba imtis veiksmų.
Kam bus mokami priedai?
Paklaustas, kaip medikams bus skiriami priedai, A.Veryga teigė, kad ketinama ankstinti priedų skyrimą. Jei antradienio pavakarę Seimas priims atitinkamas pataisas, priedai būtų skaičiuojami nuo karantino pradžios.
„Kol kas grupių patvirtintų nėra, kam 100 proc., kam 60 proc. Tai dar ketiname paruošti su medikais – sudėliosime tuos lygius tardamiesi su medikais“, – kalbėjo jis.
Kuriam lygiui bus priskirtas konkretus darbuotojas, spręs įstaigų vadovai.
Ministras pabrėžė, kad noras yra padaryti taip, kad žmonėms už darbą židinyje būtų mokama nepaisant, kokios jo pareigos – visiems nuo gydytojų ir valytojų.
„Visiems medikams didės atlyginimai, nepriklausomai nuo to, jis dirba ar nedirba židinyje. Jei medikas dirba nuotoliniu būdu, sunku būtų sugalvoti, kodėl jis gauna priedą už sudėtingas darbo sąlygas“, – teigė jis.
Pataisa leistų rezidentams algų koeficientus pakelti 15 proc.
Antradienį Seimo posėdyje paaiškėjo, kad pataisos iniciatoriai nesiūlo priedus mokėti rezidentams. Tačiau ministras antradienį pabrėžė, kad yra registruota kita pataisa, liečianti rezidentus.
„Šiandien yra registruotos medicinos praktikos ir odontologijos praktikos įstatymų pataisos, kad būtų galima ir rezidentams 15 proc. padidinti pareiginių algų koeficientus“, – teigė jis.
Pasak jo, tai būtų daroma ne Privalomojo sveikatos draudimo fondo, o valstybės biudžeto lėšomis.
„Fiksuoti dalykai, kurie nedings niekur, net ir pasibaigus karantinui, ekstremaliai situacijai“, – tvirtino ministras.
Tikina, kad apsaugos priemonių pakaks trims mėnesiams
Koronavirusas Lietuvoje nusinešė jau 15 žmonių gyvybių. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, iki antradienio ryto Lietuvoje patvirtintų COVID-19 atvejų padaugėjo iki 880.
Per parą patvirtinti 37 nauji ligos atvejai.
Giedrius Surplys antradienį patikino, kad šiuo metu sveikatos apsaugos sistemos ir vidaus reikalų sistemos darbuotojai asmens apsaugos priemonėmis yra apsirūpinę trims mėnesiams.