Labai „nagla“
Krakių seniūnijos Ažytėnų kaimo centre dailią pūstauogedę pamatęs kėdainietis Rimantas labai nustebo, nes laukinis žvėris jam pasirodė labai drąsus – nebijojo nieko.
Vyras teištarė vienintelį žodį – „nagla“. O kad ši laputė iš tiesų labai drąsi, „Rinkos aikštei“ paliudijo ir kiti kaimo gyventojai.
Dažnai užklysta
„Ši laputė dažnai užklysta į mūsų kaimą. Tiesa, nežinom ar čia ta pati, ar jų net keletas. Nenuostabu, jos ieškosi maisto. Žmonėms pamatyti lapę dabar nėra joks stebuklas, laukiniai žvėrys kasmet eina vis arčiau žmogaus. Gerai tai ar blogai – nežinau, bet pokyčius gyvūnų elgesyje mato visi kaimo žmonės“, – pasakojo kaimo gyventojas Antanas.
Tiesiog užklysta
Gamtos žinovai ir specialistai ramina, kad lapės yra gana įprasti gyvūnai ne tik kaimuose, bet ir mieste. Specialistų teigimu, gyvūnai jokios grėsmės žmogui nekelia.
Kėdainių rajono medžiotojų ir žvejų draugijos vadovas Lionius Stanevičius sako, kad gyvūnai kaime ar mieste nėra nieko neįprasto.
„Nieko čia stebėtino. Lapės, kiškiai, kiti smulkūs gyvūnai dažnai užklysta ir į kaimus, ir į miestus – juk aplink kaimą ar miestą daug krūmynų, miškų, kuriuose šie žvėreliai ir gyvena. Gyvūnai nesikelia gyventi arčiau žmogaus, jie tiesiog užklysta čia ieškodami maisto“, – pažymėjo patyręs medžiotojas.
Kartais baiminasi
Tiesa, žmonės, pamatę laukinį žvėrį netoli gyvenviečių, kartais pagalvoja, kad jie yra pasiutę. Tačiau taip nėra. Medžioklės žinovai sako, kad pasiutlige užsikrėtę gyvūnai visada nugaišta. Pasiutlige sergančių gyvūnų elgsena pasikeičia. Naminiai gyvūnai gali būti sutrikę, susijaudinę ar agresyvūs, o laukiniai gyvūnai atklysta į gyvenvietes ir puola naminius gyvūnus bei žmones. Pasiutlige sergantys gyvūnai dėl ryklės paralyžiaus seilėjasi. Pakinta jų eisena, atsiranda raumenų traukuliai, išsivysto raumenų silpnumas bei paralyžius, pasikeičia balsas.
Tad jei jūsų pastebėtas gyvūnas neatitinka šių požymių, o tiesiog ramiai ir tyliai sau tipena – jis tikrai neserga pasiutlige, o tiesiog užsuko į miestą ar kaimą „pasisvečiuoti“.