„Mūsų akcija yra simbolinė, labiau panaši į paprastą iškrovos dieną, palyginus su tuo, ką patiria 55 dienas badaujantis žmogus. Vieną dieną nieko nevalgyti nėra labai sunku, sakyčiau, net sveika“, - 15min.lt sakė politikas. Jis yra idėjos autorius.
Prie akcijos prisijungę Europos Parlamento nariai turi pasirašyti protesto laišką Rusijos nuolatiniam atstovui prie Europos Sąjungos Vladimirui Čižovui dėl ukrainietės lakūnės įkalinimo. Kiekvieną dieną protestą išreiškia vis kitas politikas. Tas, kuris rašo laišką, tądien simboliškai pabadauja.
Lietuvis P.Auštrevičius laišką pasirašė trečiadienį, tačiau bado akciją tęsia ir antrą dieną. Taip nutiko todėl, kad ketvirtadienį estafetę perėmė vokiečių politikė Rebecca Harms, kuri turi sveikatos problemų, todėl negali badauti. Penktadienį prie akcijos prisidės čekė Michaela Šojdorova.
Idėjos autorius P.Auštrevičius tikisi, kad prie tokio Rusijos veiksmų pasmerkimo prisidės daugiau nei pusšimtis Europos politikų.
„Šiuo metu turime dvidešimties politikų sutikimus, tačiau tikimės, kad tai tik pradžia. Neseniai parašėme protesto laišką Vladimirui Putinui, jį pasirašė apie 60 politikų, todėl manau, kad panašus skaičius prisidės prie akcijos“, – aiškino liberalas.
P.Auštrevičius nesitiki sulaukti Rusijos atstovo V.Čižovo reakcijos. Tikslas yra atkreipti visuomenės dėmesį į kalinamos ukrainietės situaciją ir išreikšti principinę poziciją.
„Rusijos valdžia ir teisėsauga nesiruošia vesti normalaus dialogo, todėl jokio atsakymo iš jų atstovų nesitikime“, – kalbėjo politikas.
Jis pripažino, kad tokia akcija sulaukė ir kritikos. Daugiausiai iš tų, kurie netiki, kad Rusija vykdo karą Ukrainoje, arba yra įsitikinę, kad ukrainiečių pilotė N.Savčenko kalinama teisėtai.
„Jeigu kas nors pasiūlys geresnių idėjų, kaip išreikšti protestą, tai mielai išklausysime. Darome tai, ką galime“, – kalbėjo P.Auštrevičius.
Protesto laiške nurodoma, kad nuo 2014 metų gruodžio 13 dienos badaujančios pilotės N.Savčenko sveikatos būklė nuolat blogėja. Taip pat, kad nėra jokio teisinio pagrindo tolimesniam kalinimui.
N.Savčenko yra Ukrainos Aukščiausiosios Rados narė. Prieš kelias savaites ukrainietė tapo ir Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos nare. Šis diplomatinis statusas Ukrainos pilietei privalo garantuoti teisinę neliečiamybę, kurią dabar ignoruoja Rusija.