2012 08 08

Baigiama statyti pirmoji biokuro katilinė Kaune

Energetikos bendrovės „GECO Investicijos“ statomoje biokuro katilinėje Kaune, Taikos prospekte, jau kvepia pabaigtuvėmis – sudėtos stogo santvaros ir iškeltas tradicinis stogo konstrukcijų pabaigtuvių vainikas. 20 MW galios katilinės statybas planuojama baigti rugsėjį, o spalį ji jau turėtų pradėti gaminti šilumą Kauno gyventojams. Tai bus pirmoji biokuro katilinė mieste, skelbia katilinės statytojai.
Biokuro katilinės Kaune statybos
Biokuro katilinės Kaune statybos / „GECO Investicijos“ nuotr.

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija liepą pripažino GECO biokuro katilinę pirmuoju nereguliuojamu nepriklausomu šilumos gamintoju Kaune. Šis statusas galios penkerius metus – iki 2017 m. Taip siekiama sudaryti prielaidas veiksmingai konkurencijai bei įgyvendinti vartotojų teisę gauti šilumą mažiausiomis sąnaudomis.  

„Statybos vyksta pagal grafiką, viską planuojame baigti laiku – jau ateinantį šildymo sezoną dalies Kauno gyventojų butai bus šildomi iš biokuro gaunama energija. Kaunas taps vienu pirmųjų didžiųjų miestų, kur veiklą pradės nepriklausomas šilumos gamintojas“, – sako Raimondas Štreimikis, „GECO Investicijos“ direktorius.             

Iki stogo vainiko iškėlimo šventės katilinėje jau baigiama montuoti įranga – svarbiausioji katilinės dalis. Atvežti ir sujungti du daugiau nei po 35 tonas sveriantys vandens šildymo katilai, kurių kiekvieno nominalus galingumas siekia 8 MW, taip pat pakuros, kondensacinis ekonomaizeris, šilumokaičiai, siurbliai ir kita įranga. Iškilo katilinės sienos, kuro sandėlis, pradėtas kloti vamzdynas, kuriuo katilinė bus prijungta prie centralizuotų miesto šilumos tinklų.

Investicijos – 20 mln. litų

Katilinės projektavimo, statybos, įrangos tiekimo ir montavimo darbus katilinėje atlieka tik Lietuvos įmonės. Joms atiteko užsakymų už maždaug 20 mln. litų, kiek siekia investicijos į šį projektą.

Katilinės statyboms nebuvo prašoma Europos Sąjungos paramos – projektas plėtojamas tik privačių investuotojų lėšomis.  

„GECO biokuro katilinės įranga buvo projektuojama specialiai šiai katilinei bei gaminama čia, Kaune. Katilinės įrangos veikimo schema nestandartinė tuo, kad prie miesto tinklų jungiama per tarpinius šilumokaičius“, – sako Virginijus Ramanauskas, įrangą gaminusios bendrovės „Enerstena“ generalinis direktorius.  

Katilinė pritaikyta kūrenti dvi biokuro rūšis – geresnės kokybės ir su daugiau priemaišų, turi platų reguliavimo diapazoną. Taip pat joje sumontuota inovatyvi technologija – 4 MW galios kondensacinis ekonomaizeris, kuris leidžia itin efektyviai panaudoti šilumą iš išeinančių dūmų ir užtikrina gamybos procesų ekologiškumą.

Dar viena katilinė iškils Jonavoje

Energetikos įmonių grupė „GECO Investicijos“ buvo įkurta 2011 metais, ją kontroliuoja verslininkų Rakauskų šeima bei privataus kapitalo investicijų grupė „Žabolis ir partneriai“.

„GECO Investicijos“ taip pat ketina statyti biokuro katilinę Jonavoje – šis projektas įgyvendinamas kartu su partneriais koncerno „Achemos grupė“ įmone „Agrivest“. Bendrovė taip pat svarsto plėtros galimybes ir kituose miestuose. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų