Projekto įgyvendinimo metu atnaujintas Varėnos legendų ir padavimų parkas. Čia sukurta patraukli, rami pėsčiųjų ir dviratininkų poilsio zona, vieša žmonių bendravimo ir reprezentacinė erdvė. Parkas harmoningai susilieja su rekonstruota Vasario 16-osios gatve. Abiejose teritorijose perteikta nemažai krašto simbolikos elementų, panaudoti Varėnos herbo motyvai – bitės ir viržių žiedai. Krašto savitumas atsispindi ir gėlynuose, pasodintuose želdiniuose.
Pasirinkta augalija nuo seno puošia ne tik dzūkiškas sodybas, bet ir auga natūralioje gamtoje. Rekonstruotos erdvės formuoja rajono įvaizdį ir reprezentuoja kraštą. Parke įrengti gėlynai, pasodinta apie 300 vnt. naujų sumedėjusių augalų. Pasodinti klevai ir putinai, viksvos, viržiai, smilgos, čiobreliai, miškinės lelijos, karelijos, hortenzijos, mėlynės, alyvos, šaltekšniai.
Rekonstrukcijos metu miesto parke išardyti seni ir nutiesti nauji pėsčiųjų ir dviračių takai, nugriautas laboratorijos pastatas ir pastatytas viešasis tualetas, įdiegta šiuolaikiška apšvietimo sistema, saugumo kameros, pastatyti suoliukai, šiukšliadėžės, įrengtos dvi vaikų žaidimų aikštelės, skirtos skirtingo amžiaus vaikams. Pastatyta kameriniams renginiams skirta lauko scena su inžinerine įranga ir sėdimomis vietomis žiūrovams. Įrengtas lauko šachmatų žaidimo stalas, lauko teniso stalas, iškylautojų erdvė su stacionariais staliukais ir suoleliais, trys lauko treniruokliai, dviračių pastatymo vietos, kiti mažosios architektūros elementai.
Šios miesto dalies viešosios infrastruktūros kompleksinio sutvarkymo tikslas – formuoti miesto architektūrinį ir urbanistinį savitumą ir originalumą, jo vizualinį identitetą, sukurti įsimenančią miesto erdvę, turinčią pažintinį aspektą. Siekiama paskatinti renginių organizavimą, bendruomenių iniciatyvas bei prisidėti prie palankesnių sąlygų verslo kūrimuisi ir plėtrai.