2019 10 15 /20:36

Balsavimą atlaikęs V.Pranckietis: valdantieji pademonstravo silpnumą

Valdantieji neturi realios daugumos, sako opozicijos lyderis Julius Sabatauskas. Valdantieji, palikdami Seimo posėdžių salę, pademonstravo silpnumą, tikina Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. Jis antradienį atlaikė nepasitikėjimo procedūrą, nors valdantieji kvestionuoja jos teisėtumą.
Viktoras Pranckietis
Viktoras Pranckietis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Valdantieji šiandien parodė, kad jie yra mažuma. Aš manau, kad jie turi skaitytis ir su kitais Seime esančiais žmonėmis. Vėlgi kviesiu visus normaliam darbui ir ramiam darbui“, – po balsavimo komentavo V.Pranckietis.

VIDEO: V.Pranckietis apie bandymą atstatydinti: R.Karbauskis „laimėjo“ penktus rinkimus

Posėdžio teisėtumu neabejoja

Seimo pirmininkas iš balsavimo rezultatų teigė tikėjęsis, kad istorijoje dėl jo atstatydinimo pavyks padėti tašką.

„Aš tikėjausi sustabdyti procesą, kuris vilkosi bent keturis su puse mėnesio. Atrodo, tas šiandieną įvyko ir mes galime sakyti žmonėms, kad dabar galime ramiai dirbti – mokestiniai įstatymai, biudžetas“, – po balsavimo kalbėjo Seimo pirmininkas ir žadėjo, kad bus tęsiami darbai, o ne „paraveikla“.

Po balsavimo jis sakė besijaučiantis normaliai: „Nieko naujo, nieko išskirtinio.“

V.Pranckietis tikino, kad antradienį sušauktas posėdis dėl jo atstatydinimo buvo teisėtas, nors tuo valdantieji abejoja. Klausiamas, kas leižia teigti, kad posėdis – teisėtas, Seimo pirmininkas atsakė trumpai: „Statutas.“

Po to, kai Seimą paliko valdančiųjų atstovai, balsavime dėl nepasitikėjimo V.Pranckiečiu dalyvavo tik 11 parlamentarų: 3 palaikė sprendimą atstatydinti, 7 – ne, 1 biuletenis rastas negaliojantis.

Kad V.Pranckietis netęstų darbo, už tai turėjo pasisakyti ne mažiau kaip 71 Seimo narys.

Tikina, kad bandė išvengti interesų konflikto

„Už Ramūno Karbauskio pasiūlymą buvo labai nedaug“, – pažymėjo V.Pranckietis. Anot jo, tai rodo, kad R.Karbauskis „laimėjo“ penktus rinkimus.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis

Pirmininkauti neeiliniam posėdžiui V.Pranckietis paprašė opozicijos konservatorių atstovę Ireną Degutienę, o ne pirmąją savo pavaduotoją Rimą Baškienę. Toks sprendimas esą buvo priimtas siekiant išvengti interesų konflikto.

„Rima Baškienė negalėtų, nes jeigu [...] nuimtų Seimo pirmininką, tada Seimo pirmininko pareigas eitų pirmoji pavaduotoja. Kitaip sakant, jau suinteresuotas žmogus pirmininkautų posėdžiui. Tai tam, kad nebūtų jokio interesų konflikto, labiausiai patyrusi Seimo pirmininkė, labiausiai patyrusi, daugiametė Seimo pirmininkė puikiai susitvarkė su pareigomis“, – kalbėjo V.Pranckietis.

„Despotizmo pabaiga“

Seimo opozicijos lyderis socialdemokratas Julius Sabatauskas teigė, kad žlugęs balsavimas dėl Seimo pirmininko V.Pranckiečio atstatydinimo yra „despotizmo, kurį vaizdavo daugumos lyderis“, pabaiga.

„Galutinėj išraiškoj matėm, kad valdančioji dauguma paliko Seimo salę ir nedalyvavo balsavime, iš desperacijos, kad nieko kitaip pakeist negali. Tai įrodo, kad tai yra to viešpatavimo, despotizmo, kurį demonstravo daugumos lyderis, pabaiga“, – BNS sakė J.Sabatauskas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Julius Sabatauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Julius Sabatauskas

Pasak Seimo opozicijos lyderio, balsavimas taip pat parodė, kad valdantieji neturi realios daugumos.

„Tai rodo, kad nėra daugumos. Čia yra balsavimas ne dėl to, geras pirmininkas ar blogas, čia yra balsavimas, ar mes turime Seime daugumą. Balsavimas parodė, kad daugumos nėra, nes ji net neatėjo, o kodėl neatėjo – nes jos nėra“, – kalbėjo politikas.

R.Karbauskis: daroma viskas, kad Seimas nebalsuotų

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis anksčiau tikino, kad ketvirtadienį, kada ir buvo planuotas balsavimas dėl V.Pranckiečio, jį esą būtų pavykę patraukti iš pareigų. Jo manymu, opozicija ir tas pats V.Pranckietis ėmėsi desperatiškų veiksmų, kad balsavimas įvyktų antradienį.

„Jie žinojo, kad fiziškai mūsų – 71 – šiandien nebus. [...] Daroma viskas, kad Seimas nebalsuotų“, – dėstė politikas ir tikino, kad antradienį įvykęs neeilinis parlamento posėdis buvo neteisėtas, kaip ir jo metu priimti sprendimai.

„Etikos ir procedūrų komisija svarstys klausimą dėl teisėtumo, ir aš manau, kad sprendimas akivaizdus“, – teigė R.Karbauskis ir pažymėjo, kad valdantieji šioje komisijoje turi daugumą.

Etikos ir procedūrų komisija posėdžio teisėtumo klausimą svarstys trečiadienį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis