Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2020 10 16

Baltarusių plaukikė Aleksandra Gerasimenija Vilniuje siekia paramos savo šalies sportininkams

Baltarusių plaukikė Aliaksandra Gerasimenija Vilniuje siekia sutelkti paramą nuo Minsko represijų nukentėjusiems sportininkams, taip pat atkreipti tarptautinės bendruomenės dėmesį į vykdomą susidorojimą su atletais.
Aliaksandra Gerasimenija
Aliaksandra Herasimenia / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Karjerą baigusi pasaulio čempionė, olimpinių sidabro, bronzos medalių laimėtoja dar rugpjūtį įkūrė Baltarusijos sporto solidarumo fondą. Kaip BNS sakė fondo koordinatorius Aliaksandras Apeikinas, į Vilnių A.Gerasimenija atvyko prieš savaitę ir jau susitiko su keliomis sporto organizacijomis, taip pat ir su Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) vadovybe.

„Mūsų pagrindinė užduotis bus suteikti finansinę, psichologinę, logistinę ir bet kokią kitą pagalbą Baltarusijos atletams, kurie nukentėjo nuo režimo rankų. Mes norėtumėme sustiprinti bendradarbiavimą su tarptautinėmis organizacijomis ir sporto federacijomis, siekiant užtikrinti, kad žmogaus teisių situacija Baltarusijoje būtų Europos ir pasaulinėje darbotvarkėje“, – pranešime cituojama A.Gerasimenija.

„Mano vaidmuo bus koordinuoti visus fondo veiklos aspektus, nuo paramos rinkimo iki komunikavimo su tarptautinėmis organizacijomis,“ – pabrėžė fondo vadovė.

Mes norėtumėme sustiprinti bendradarbiavimą su tarptautinėmis organizacijomis ir sporto federacijomis, siekiant užtikrinti, kad žmogaus teisių situacija Baltarusijoje būtų Europos ir pasaulinėje darbotvarkėje

A.Apeikinas BNS teigė, kad sporto bendruomenė aktyviai įsitraukė į Baltarusijoje vykstančius protestus ir per 850 buvusių bei esamų sportininkų išplatino atvirą kreipimąsi reikalaudami naujų rinkimų, nutraukti smurtą, atsakomybės tų, kurie atsakingi už įvykius šalyje.

„Po to sportininkus ėmė vaikyti, o tuos, kurie dalyvavo taikiose akcijose, ėmė sodinti į kalėjimus. Mes negalėjome į tai ramiai žiūrėti ir sukūrėme Baltarusijos sporto solidarumo fondą“, – pasakojo A.Apeikinas.

Jis sako, kad įvairios pagalbos jau sulaukė apie 20 atletų, o fondas taip pat reikalaus ir Baltarusijos sporto organizacijų vadovų, palaikiusių represijas prieš atletus, atsakomybės.

„Fondo tikslas – sportininkų teisių apsauga, palaikymas tiems, kurie prarado darbą, kurie negali visavertiškai treniruotis, bet nori veikti. Iš kitos pusės – siekti teisinės atsakomybės Baltarusijos sporto vadovybei, kuri dalyvavo vykdant represijas prieš sportininkus“, – pridūrė fondo koordinatorius.

Iš Lietuvos sporto organizacijų fondo atstovai taip pat tikisi palaikymo ir tarpininkavimo bendraujant su Vakarų sporto bendruomene.

„Mes dėkingi Lietuvai, kad atvėrėte sienas, palaikote baltarusių tautą. Tai aktualu ir sportui, kadangi daug labai daug sportininkų aktyviai dalyvauja protestuose, jiems kyla problemų su teisėsauga, juos sodina, veja lauk. O Lietuvoje mes pakankamai ramiai galime užsiimti veikla atvirai palaikant baltarusių sportininkus, bendraujant su Tarptautiniu olimpiniu komitetu (TOK) ir kitomis sporto organizacijomis“, – pabrėžė jis.

„Labai svarbu, kad Lietuvos sportininkai būtų solidarūs su Baltarusijos sportininkais. Tai gali būti ir bendras pranešimas, ir kažkokie kiti palaikymo signalai – galbūt vaizdo įrašai, akcijos. Nes sportininkai rodo didžiulę pilietinę drąsą, prisiima didžiulę atsakomybę. Norėtumėme ir tikrai labai reikėtų solidarumo“, – kalbėjo fondo koordinatorius.

Mes dėkingi Lietuvai, kad atvėrėte sienas, palaikote baltarusių tautą.

Pasak A.Apeikino, šiuo metu dėl dalyvavimo protestuose yra ar buvo sulaikyta daugiau nei dešimt sportininkų, tarp jų – prieš daugiau nei dešimtmetį Lietuvoje krepšinį žaidusi, taip pat moterų NBA rungtyniavusi Jelena Levčenka, taip pat du Tailando bokso atstovai ir kiti. Anot jo, iš federacijų už išsakomas pozicijas išmesta ir akrobatinio slidinėjimo atstovė Aliaksandra Ramanouskaja, nemažai lengvosios atletikos, dziudo ir kitų sporto šakų atstovų.

Fondo koordinatorius tvirtina, kad A.Gerasimenijos vyras, šiuo metu aktyviai sportuojantis nacionalinės plaukikų komandos narys Jauhenas Curkinas taip pat susidūrė su problemomis, tačiau šiuo metu vis dar Baltarusijoje.

„Tie, kurie galės, greičiausiai pakeis federacijas. Tie, kurie negalės pakeisti federacijos, mes prašysime Tarptautinio olimpinio komiteto, kad jie galėtų dalyvauti su olimpine vėliava. Tikėtina, kad IOC apskritai uždraus dalyvauti Baltarusijai su savo vėliava, pritaikant tai kaip sankciją“, – svarstė A.Apeikinas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos