Akcijos iniciatoriai kviečia žmones nors trumpam patirti aklo ar mažai matančio žmogaus dalią, užrištomis akimis pakeliauti viešuoju miesto transportu ir patiems patirti, ar miesto aplinka yra pakankamai pritaikyta regos negalią turintiems žmonėms, ar paprasta vos matančiam ar aklam žmogui susiorientuoti autobusų stotelėse ir pasirinkti reikiamą autobusą, ar draugiški ir paslaugūs nematančiajam yra keleivinio transporto vairuotojai bei kiti keleiviai.
Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Klaipėdos miesto filialo vadovė Jelena Urbonienė sako, jog Klaipėdos viešojo transporto sistema pastaraisiais metais keitėsi į gerąją pusę. „Po ilgų diskusijų su VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ vadovais ir Savivaldybės administracijos atstovais pasiekta, jog uostamiestyje pradėjo veikti autobusų numerių ir stotelių garsinė skelbimo sistema. Deja, ji turi spragų“, – sakė viena iš akcijos iniciatorių.
Pasak J.Urbonienės, viešuoju transportu besinaudojantys aklųjų ir silpnaregių bendruomenės nariai dažnai patiria, jog garsiniai pranešimai nuskamba ne tada, kada reikėtų, trūksta vairuotojų geranoriškumo ir supratingumo, keleivių tolerancijos.
Norintieji patirti, kokia yra nematančio žmogaus kelionės autobusu realybė, spalio 15–ąją, penktadienį, 10 val. kviečiami rinktis „Atgimimo“ autobusų stotelėje (šalia Klaipėdos muzikinio teatro). Eksperimentui pasiryžusius asmenis (jiems bus uždėti nepermatomo stiklo akiniai) lydės ir su iškilusiais sunkumais susidoroti padės Aklųjų ir silpnaregių sąjungos Klaipėdos miesto filialo nariai.
Norą dalyvauti akcijoje „Baltoji lazdelė autobuse“ jau pareiškė politikai, Klaipėdos universiteto socialinės pedagogikos bei žurnalistikos specialybių studentai. Akcijos partneris – Klaipėdos miesto savivaldybės Sveikatos apsaugos skyrius.