2008 09 23

Bažnyčia tiesia ranką nusikaltėliams

„Nuteistasis yra atviras keitimuisi. Jis puoselėja viltį būti išklausytas, išgirstas. Jis ilgisi Dievo. Žmogus nėra kamuoliukas, kurį galima numesti ir pamiršti“, – šiomis mintimis šiandien su Kalėjimų departamento vadovybe dalijosi Šv. Pranciškaus (Bernardinų) parapijos klebonas, brolis Arūnas Pranciškus Peškaitis.
Šv.Pranciškaus parapijos klebonas, brolis  Arūnas Pranciškus Peškaitis.
Šv.Pranciškaus parapijos klebonas, brolis Arūnas Pranciškus Peškaitis. / Kęstučio Vanago/BFL nuotr.

Nuo šio rudens kunigas rūpinsis nuteistųjų iki gyvos galvos sielovada. Atsižvelgdamas į kunigo patirtį globojant nuteistuosius, Lukiškių kalėjimo kapeliono pareigoms jį paskyrė Kardinolas Audrys Juozas Bačkis, rašoma Kalėjimų departamento pranešime.

Kunigas Arūnas Peškaitis jau pusantrų metų lanko nuteistuosius iki gyvos galvos. Iniciatyvą susitikti su kunigu jau prieš keletą metų parodė patys nuteistieji, išgirdę brolio pamokslą, pamąstymus per radiją. Kunigas jau yra inicijavęs keletą akcijų, kurių metų parapijos tikintieji nuteistiesiems paaukojo knygų, mažų dovanėlių – angeliukų.

„Gavau daug atvirų laiškų, padėkų, rodos už tokius paprastus dalykus. Kas mums atrodo smulkmena, jiems – dėmesys. Kai kuriems mūsų angeliukai buvo pirmoji dovana, nes ne paslaptis, kad daugumos niekas nelanko, artimieji nusigręžę ar jų apskritai nėra. O net Katekizme rašoma, kad „geri darbai kūnui – šelpti kalinius“, – teigia kunigas.

Pasak Bernardinų parapijos klebono, nuo šio rudens jis nuteistuosius lankys keletą kartų per mėnesį, o reikalui esant ir dažniau. Nuo spalio mėnesio klebonas pradės ir Biblijos studijas nuteistiesiems. Kunigas viliasi, jog nuteistieji pakeis savo elgesį, kad jie dar gali būti naudingi visuomenei, jei šioji jų neatstums.

Pasak Kalėjimų departamento direktoriaus Sauliaus Vitkūno, dažnas nuteistasis, patekęs į pataisos namus, atsigręžia į Dievą, ieško tikėjimo tiesų, bendravimo, išklausymo, o po tam tikro laiko, nepakeldamas kaltės jausmo - bando išpažinti ir savo nuodėmes, pasižada keistis. Mes sudarome tam reikiamas sąlygas.

„Su nuteistaisiais dirba profesionalūs psichologai, socialinės reabilitacijos specialistai, be abejonės, džiaugiamės jau tradicijas turinčiu Bažnyčios dėmesiu ir pagalba. Visose laisvės atėmimo įstaigose yra įrengtos koplyčios, kur aukojamos Šv. Mišios, nuteistuosius lanko kunigai ir kapelionai. Lietuvos lotynų apeigų katalikų bažnyčios dvasininkai, atlikdami religines apeigas bei vykdydami kitą ganytojišką veiklą sulaukia daugiausiai nuteistų tikinčiųjų dėmesio. Kardinolas Audrys Juozas Bačkis nuteistuosius iki gyvos galvos aplanko per visas didžiąsias šventes, aukoja Šv. Mišias, kartu meldžiasi. Visų mūsų tikslas – padėti nusikaltusiam žmogui susivokti, atrasti tikrąsias gyvenimo vertybes ir daugiau nedaryti bloga, – teigia Kalėjimų departamento direktorius.

Laisvės atėmimo įstaigose aktyviai dirba šių religinių bendruomenių ir bendrijų atstovai: lotynų apeigų katalikų bažnyčios ir jos atskirų organizacijų („Caritas“, „Aušra“ ir kt.), ortodoksų (stačiatikių), evangelikų liuteronų, evangelikų reformatų. Atskirais atvejais tikinčiųjų prašymu į laisvės atėmimo įstaigas buvo kviečiami musulmonų ir judėjų dvasininkai. Įstatymų nustatyta tvarka neįregistruotų religinių bendruomenių ir bendrijų atstovai nuteistųjų ir suimtųjų nelanko.

Kalėjimų departamento duomenimis, Lietuvoje šiuo metu bausmę atlieka 101 nuteistasis, nuteistas kalėti iki gyvos galvos. 100 vyrų ir 1 moteris.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs