2015 08 13

Belaukiant pabėgėlių: Artūras Paulauskas siūlo Lietuvoje uždrausti musulmoniškas burkas

Lietuvai ruošiantis priimti kelis šimtus pabėgėlių, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas siūlo uždrausti viešose vietose dėvėti musulmoniškas burkas, teigdamas, kad jos gali kelti grėsmę viešajam saugumui.
Moters gyvenimas Afganistane
Moters gyvenimas Afganistane / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Pabėgėliai

Žmogaus teisių aktyvistai kritikuoja iniciatyvą, sakydami, kad ji tik skatintų neigiamą visuomenės nusistatymą ir kliudytų integracijai.

„Norėčiau, kad Vyriausybė išsakytų savo nuomonę. Jeigu matysiu, kad neinicijuoja Vyriausybė tokių pataisų, daryčiau pats“, – BNS ketvirtadienį sakė A.Paulauskas.

Parlamentaras taip pat ragina diskutuoti, ar musulmonai Lietuvoje religines apeigas galėtų atlikti visur, ar tik konkrečiose nurodytose vietose.

Mano, kad reikia ruoštis

A.Paulausko teigimu, nors musulmonų antplūdžio į Lietuvą tikėtis šiuo metu nėra pagrindo, tam ruoštis reikia iš anksto.

„Kai jų būtų ne trys šimtai, o 3 tūkst. ar dar daugiau, tokias taisykles priimti būtų sunkiau, tada pasipriešinimas būtų didesnis. Geriau turėti tas taisykles iš anksto aprašytas“, – sakė „darbietis“.

A.Paulausko teigimu, burkos dėvėjimas viešai gali tapti grėsme viešajam saugumui.

Jo teigimu, burkos dėvėjimas viešai gali tapti grėsme viešajam saugumui.

„Galbūt teroristiniais tikslais žmonės gali būti suinteresuoti. Tas rūbas neleidžia sakyti, kas tai – vyras ar moteris, kokie to žmogaus ketinimai, pastebėti veidą, identifikuoti.

Viešajam, nacionaliniam saugumui tai yra argumentas“, – teigė A.Paulauskas.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Artūras Paulauskas
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Artūras Paulauskas

Teisių gynėjai: draudimai stabdys integraciją

Žmogaus teisių stebėjimo instituto teisės programų vadovė Jūratė Guzevičiūtė teigia, kad siūlomomis įvesti taisyklėmis Lietuva tik dar labiau stabdytų pabėgėlių integraciją.

„Su tokiais pasiūlymais ne dedame pagrindus sėkmingai integracijai, sėkmingam pabėgėlių priėmimui, bet tik gąsdiname mūsų visuomenę, kad tai yra kažkas, ko mums reikia bijoti, kad mums tai svetima“, – BNS teigė J.Guzevičiūtė.

Ji teigė, kad į Lietuvą atvykstantys pabėgėliai nekelia grėsmės nacionaliniam saugumui.

Pabėgėliai yra asmenys, bėgantys nuo karo ar nuo kitų neramumų savo šalyje ar nuo persekiojamo tam tikrais pagrindais, – kalbėjo J.Guzevičiūtė.

„Pabėgėliai yra asmenys, bėgantys nuo karo ar nuo kitų neramumų savo šalyje ar nuo persekiojamo tam tikrais pagrindais“, – kalbėjo J.Guzevičiūtė.

„Tai nėra asmenys, kurie nori bėgti iš savo šalies, didžioji dauguma sirų kur kas mieliau liktų savo šalyje, negu bandytų integruotis tokioje šaltoje ir nelabai draugiškoje užsieniečių atžvilgiu šalyje kaip Lietuva“, – pridūrė ji.

Lietuva per dvejus metus žada priimti 325 migrantus iš įvairių šalių, dauguma iš jų turbūt bus sirai. Pirmieji pabėgėliai į Lietuvą turėtų atvykti kitų metų pradžioje.

Pasidalyti pabėgėlių našta Europos Sąjungos lyderiai sutarė po to, kai bandydami patekti į Europą Viduržemio jūroje nuskendo tūkstančiai žmonių iš Afrikos ir Artimųjų Rytų.

2011 metų gyventojų surašymo duomenimis, Lietuvoje gyveno per 2700 musulmonų sunitų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis