„Lietuvoje Užsienio politika laikoma mažiausiai politizuojama sritimi. Jei pažiūrėsite į nepriklausomybės istoriją, tai per 25 metus daug kartų keitėsi valdžios, bet užsienio politikos prioritetai buvo daugiau mažiau tie patys“, – teigė B.Juodka.
Pasak jo, tai rodo, kad politinės partijos sutaria dėl Lietuvos valstybės svarbiausių tikslų. Tačiau iki šiol, pasak B.Juodkos, Lietuvoje nebuvo parengtos rašytinės strateginės užsienio politikos gairės. Todėl tapęs Užsienio reikalų komiteto pirmininku B.Juodka teigia ėmęsis jas rengti pats ir suderinęs su visomis šalies institucijomis.
Jei pažiūrėsite į nepriklausomybės istoriją, tai per 25 metus daug kartų keitėsi valdžios, bet užsienio politikos prioritetai buvo daugiau mažiau tie patys, – sakė B.Juodka.
Pasak B.Juodkos, aktualiausiu užsienio politikos klausimu Lietuvai šiuo metu yra Rytų partnerystės ir ES plėtros perspektyvos. Šio klausimo rėmuose Lietuva ketina dirbti, kad ES durys nebūtų uždarytos valstybėms, kurios iš esmės atitinka narystės kriterijus.
Taip pat, pasak Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininko, labai svarbi sritis Lietuvai išlieka Lietuvos nepriklausomybės ir saugumo užtikrinimas.
„Tai yra neįmanoma be narystės ES ir NATO. Po Ukrainos įvykių šis klausimas tapo nepaprastai aktualia problema“, – sakė B.Juodka.
Taip pat, pasak jo, gairėse užsibrėžta bendradarbiauti su visomis kaimynėmis, nepaisant to, kad kai kurie jų yra neprognozuojami.
„Mūsų Vyriausybės planuose prieš dvejus metus buvo skelbiama santykių su Rusija perkrovimo idėja. Žlugo ta perkrovos idėja. (…) Neprognozuojamą kaimyną turime, todėl prognozuoti perkrovos dalykus politinius yra gana sunku, tačiau tai nereiškia, kad neturime bendrauti su kaimynais, bet turime turėti stuburą ir realizuoti savo politiką“, – teigė B.Juodka.
Jis pažymėjo, kad Lietuva svarbiausiais tikslais užsienio politikos srityje laiko aktyvų dalyvavimą tarptautinėse organizacijose ir tikisi, kad jau šiemet Lietuvai pavyks tapti visateise Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos nare. Be to, Lietuva ir toliau nori užtikrinti sėkmingą transatlantinį bendradarbiavimą visos ES mastu.
Ne mažiau svarbu, pasak Užsienio reikalų komiteto pirmininko, užsiimti ir ekonomine diplomatija, nes užsienio politika negali būti atskirta nuo ekonomikos. Pirmą kartą tarp Lietuvos užsienio politikos tikslų numatytas ir dėmesys lietuvių emigrantų problemoms spręsti.