„Oro balionas, kildamas nuo Nemuno kranto, daugybės žmonių akivaizdoje nusileido į vandenį, visi keleiviai turėjo būti šlapi. Praėjus kažkuriam laikui pilotui pavyko iškelti balioną į orą“, – rašė vaizdo įrašą atsiuntęs skaitytojas.
Šį reginį nuo Nemuno kranto stebėjo nemažai žmonių. Galiausiai balionas pakilo į orą ir nuskrido, žmonės tai palydėjo plojimais.
Oreivių klubo „Audenis“ vadovas Žydrūnas Kazlauskas 15min paaiškino, kad taip buvo pasielgta specialiai, o tokia praktika yra gana dažnai taikoma pilotų.
„Jeigu tai vyksta ant ežero paviršiaus, tai tas prisilietimas yra labai lengvas ir plastiškas, bet jeigu, pavyzdžiui, upėje, kuri turi tėkmę, gali būti, kad pėda giliau panirsta. Bet tai žmonėms tik papildomos emocijos“, – pasakojo Ž.Kazlauskas.
Pašnekovas sako, kad oro balionas yra unikali oro transporto priemonė, kuri gali liesti ir medžių šakas, ir vandenį.
„Tai faktiškai vienintelė oro transporto priemonė, su kuria tu gali liesti medžių šakas, liesti vandenį, joks lėktuvas ar sklandytuvas negali to daryti. Pilotai tai praktikuoja. Vakarykščiu atveju, kadangi upės srovė tekėjo į vieną, o vėjas pūtė į kitą pusę, dėl to ten buvo per pėdą panirta. Žmonės kojas sušlapo, bet tikrai dėl to jie nenusiminė“, – nusijuokė oreivių klubo vadovas.
Savaitgalį Birštone vyko tradicinė kurorto šventė. Renginio programoje skelbta, kad šventėje vyko Lietuvos karšto oro balionų čempionatas „Birštono taurė 2019“. Čempionate tikėtasi sulaukti 35 oro balionų.
Kaip skelbė organizatoriai, karšto oro balionai į dangų kilo nuo ketvirtadienio vakaro iki sekmadienio ryto, po du kartus per dieną – anksti ryte ir vakare.