2021 10 07

BNS: svarbiausi ketvirtadienio įvykiai

BNS pateikia svarbiausių ketvirtadienio naujienų Lietuvoje ir užsienyje apžvalgą.
Migrantų stovykla Rūdninkuose
Migrantų stovykla Rūdninkuose / Pauliaus Peleckio / 15min nuotr.

Koronaviruso situacija. Lietuvoje nustatyti 2182 nauji COVID-19 atvejai, mirė 18 žmonių, 2 tūkst. žmonių paskiepyti pirmąja doze. Ligoninėse šiuo metu gydomi 1387 COVID-19 pacientai.

Gražulio byla. Seimo nario Petro Gražulio piktnaudžiavimo byloje pagarsinti slapta pareigūnų įrašyti parlamentaro pokalbiai. Jie atskleidė, kad parlamentaras bendrovės „Judex“ reikalais rūpinosi nuolat. Su tuometiniu Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovu Jonu Miliumi jis tarėsi, ką vežti dovanų Karaliaučiaus maisto saugos pareigūnams. Byloje liudijęs bendrovės savininkas teigė, kad politikas jam padėdavo po to, kai sustreikavo sveikata, nors to daryti neprašęs.

NPD. Finansų ministerija siūlo nuo 2022 metų didinti neapmokestinamąjį pajamų dydį 60 eurų iki 460 eurų. Visgi pakeitus jo apskaičiavimo formulę darbo pajamos „į rankas“ didėtų tik žmonėms, uždirbantiems iki vieno vidutinio darbo užmokesčio, šiuo metu siekiančio 1566 eurų.

Smūgis žiniasklaidai. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas neskundžiama nutartimi pripažino naujienų portalą „Atvira Klaipėda“ pažeidus duomenų apsaugos taisykles, nes straipsnyje apie savivaldybės bendrovės viešuosius pirkimus buvo nurodyta pirkimų dalyvės savininko tapatybė ir jo giminystės ryšiai su savivaldybės įmonės darbuotoja. Žurnalistų bendruomenė teigia, kad tokiu sprendimu jiems užkertamas kelias pranešti apie skaidrumo problemas viešuosiuose pirkimuose.

„SpaceX“ Lietuvoje. Su „SpaceX“ atstovais JAV susitikęs susisiekimo ministras Marius Skuodis pranešė, kad šios astronautikos bendrovės padalinys „Starlink Lithuania“ palydovinio interneto paslaugas Lietuvoje ketina pradėti teikti kitų metų pradžioje.

Migrantų krizė. Seimo kontrolierių įstaigos vadovas Augustinas Normantas ataskaitoje pareiškė, kad šiemet neteisėtai sieną kirtusių migrantų sulaikymo sąlygos prilygo nežmoniškam elgesiui. Vidaus reikalų ministerija teigia, jog ataskaitoje pateikta informacija apie migrantų apgyvendinimo sąlygas yra pasenusi.

Nobelio premija. Šių metu Nobelio literatūros premija paskirta prozininkui Abdulrazakui Gurnah „už jo bekompromisį ir atjaučiantį skverbimąsi į kolonializmo padarinius ir pabėgėlio likimą prarajoje tarp kultūrų ir žemynų“.

Drebėjimas Pakistane. Pakistano Beludžistano provincijoje apie 20 žmonių žuvo ir dar per 200 buvo sužeisti per 5,7 balo žemės drebėjimą.

Byla Tut.by. Didžiausio baltarusių nepriklausomo naujienų portalo Tut.by darbuotojams iškelta baudžiamoji byla dėl socialinės nesantaikos kurstymo.

Nepaprastoji padėtis. Latvija įvedė nepaprastąją padėtį sveikatos apsaugos sistemoje. Tai leis gydymo įstaigoms laisviau disponuoti savo ištekliais, kad užtikrintų pagalbos teikimą tiek COVID-19 pacientams, tiek kitiems sunkiems ligoniams.

Parlamento vadovas. Ukrainos Aukščiausioji Rada atšaukė iš pareigų parlamento pirmininką Dmytro Razumkovą, anksčiau vadovavusį prezidento Volodymyro Zelenskio partijai „Liaudies tarnas“. Pats politikas tvirtino, kad vertybiniai principai, su kuriais partija „Liaudies tarnas“ atėjo į valdžią po 2019 metų rinkimų, pasikeitė, o šiandien parlamente esama „labai daug purvo“.

Atimtos akreditacijos. NATO atšaukė aštuonių Rusijos misijos prie Aljanso narių akreditacijas, gavus duomenų, kad jie buvo po priedanga veikiantys žvalgybos pareigūnai. Aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pareiškė, kad NATO stebi suaktyvėjusią žalingą Rusijos veiklą, todėl turi veikti.

Nepageidaujamas poveikis. Suomija dėl pranešimų apie retus nepageidaujamo poveikio atvejus sustabdė jaunesnių nei 30 metų vyrų skiepijimą „Moderna“ vakcina nuo COVID-19.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai