Jau keturiasdešimtus metus pasaulis kovo 20-ąją mini Žemės dieną, kai dienos ir nakties ilgumas visoje Žemėje tampa vienodas. Lietuviai Žemės dieną mini nuo 1992-ųjų, Lietuvos Aukščiausiajai Tarybai ją oficialiai įteisinus.
Šios dienos minėjimu siekiama atkreipti dėmesį į mūsų planetai kylančias problemas ir nepamiršti, jog ją reikia saugoti ir puoselėti. Nuolatinė tarša bei neracionalus išteklių vartojimas – tai globalios problemos, tačiau jos įveikiamos, pradėjus nuo savo aplinkos kokybės gerinimo.
Regis, dar gerokai per anksti rūpintis sodais, tačiau kovas Klaipėdos universiteto Botanikos sode – lauko darbų pradžios metas. Tuomet ima žydėti ankstyvieji augalai: eleborai, krokai, žibuoklės, blindės šakos nusagstytos „kačiukais“, o lazdynai dabinasi žirginėliais. Galvas jau kelia ir snieguolės. Neilgai trukus ryškiu geltoniu švies daugelio pamėgtos forsitijos. Botanikos sodo darbuotojai tikina, kad kovas – puikus metas apžiūrėti kaip po žiemos išsilaikė sode auginamos daugiametės gėlės.
Pasak Botanikos sodo laborantės Aušros Zubaitės, belieka tikėtis, jog artėjantis šiltasis sezonas bus palankus gamtos puoselėtojams, o Botanikos sode atšiaurią žiemą ištvėrę ir specialistų kruopščiai prižiūrimi augalai vėl džiugins lankytojus.
A.Zubaitė sakė, kad kovas – labai tinkamas metas genėti sodo augalus, formuoti jų lajas, reikėtų pasirūpinti ir sparnuočiais: tarp išgenėtų šakų įkeltuose inkiluose varnėnai puikiai įsitaisys ir džiugins nesibaigiančiu čiulbesiu.
Nesiskubinantiems į savo sodus, Botanikos sodas kviečia į ekskursijas, iš anksto suderinus laiką su sodo administracija.