2016 02 02 /17:39

Brangaus maisto varguoliams skandalo tęsinys: uždirbo ir Kėdainių konservų fabrikas

Maisto produktus didesnėmis kainomis skurstantiesiems tiekė ir su Darbo partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho šeimos valdomas Kėdainių konservų fabrikas, tikina Seimo opozicijoje esantys liberalsąjūdiečiai.
Virginija Baltraitienė
Virginija Baltraitienė / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Darbo partijos deleguoti žemės ūkio ministrė ir viceministras sako apie tai nieko nežinantys. Pastarasis, kuris yra ir Rinkos reguliavimo agentūros valdybos pirmininkas, teigia, jog nėra galimybių žinoti visų maisto gamintojų.

„Man tai ne“, – antradienį liberalsąjūdiečių frakcijoje teigė Virginija Baltraitienė, paklausta, ar ji turi informacijos apie fabriko dalyvavimą neskaidriuose pirkimuose.

V.Baltraitienė pripažino, kad dabartinė tvarka yra bloga – pasak jos, perkančioji organizacija galėtų pareikalauti išsamios informacijos iš tiekėjų apie produkcijos gamintojus.

„Gali, gal valdyba (Rinkos reguliavimo agentūros – BNS) klausė ir turėjo. Matau sąlygose tam tikrų (spragų – BNS)... Galėtų nurodyti...“, – teigė ji.

Frakcijos vadovas Eligijus Masiulis piktinosi, kad Žemės ūkio ministerija prokurorams apskundė tik miltų kainas: „Kodėl nesikreipėte dėl mėsos ir daržovių konservų kainų? Ar ne dėl to, kad tiesiog teisingas rangovas laimėjo – Kėdainių konservų fabrikas?“.   

Aurimo Šrubėno nuotr./Kėdainių konservų fabrike
Aurimo Šrubėno nuotr./Kėdainių konservų fabrike

E.Masiulio teigimu, Rinkos reguliavimo agentūros surengtame konkurse mėsos konservai, kuriuose ne mažiau kaip 80 proc. mėsos, pirkti po 3,2 euro už kg, o parduotuvėje jie kainuoja vidutiniškai 1,6 euro. Jo teigimu, šios mėsos bei konservuotų daržovių pardavimo užsakymą laimėjusios bendrovės „Sanitex“ tiekėjas yra Kėdainių konservų fabrikas.   

V.Baltraitienė pareiškė, kad „Sanitex“ buvo klausiama, kas yra jo tiekėjai, tačiau įmonė nenurodė, iš ko perka produkciją.

„Jeigu pats konservų fabrikas būtų dalyvavęs, matytume. Dabar mes nematome, iš kur perka, nežinau, iš kur jūs žinote“, – teigė ji.  

Agentūros valdybos pirmininkas, žemės ūkio ministerijos viceministras Vilius Martusevičius pareiškė, kad valdyba negali žinoti maisto gamintojų.

„Mes net teisės neturime klausti, kas yra laimėtojai ir kokie produktai ir kokio gamintojo“, – pareiškė jis.

Seimo Kaimo reikalų komiteto narys Eugenijus Gentvilas teigė, kad tai „priklauso nuo konkurso sąlygų – galima pareikalauti pranešti tikruosius gamintojus“.

Žemės ūkio ministerija dėl maisto pirkimo nepasiturintiesiems sausio 28-ąją kreipėsi į Generalinę prokuratūrą – norima išsiaiškinti, ar pirkimo procedūros buvo atliktos teisėtai, ar Rinkos reguliavimo agentūros atlikti veiksmai nepažeidė įstatymų. Prokuratūros prašoma apginti viešąjį interesą, kreipiantis į teismą, kad pirkimo sutartys būtų nutrauktos, o dėl miltų pirkimo sutartis nebūtų sudaryta.

Konkursą tiekti miltus laimėjo bendrovė „Malsena Plius“. Jos generalinis direktorius Gintautas Migonis portalui 15min yra sakęs, kad miltų kainoje atsispindėjo specifinės agentūros nustatytos sąlygos kroviniui, logistikai, produkcijai ir jos kokybei.

Rinkos reguliavimo agentūros, kuri įtariama per brangiai pirkusi nepasiturintiesiems žmonėms skirtus maisto produktus, vadovė Aldona Miliuvienė sausio pabaigoje pasitraukė iš pareigų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis