Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2013 06 02 /23:06

Seras Richardas Bransonas: Lietuvai lydere tapti padėtų bendras tikslas

Sekmadienį Lietuvoje viešėjęs britų verslininkas Richardas Bransonas pasakojo vaikystėje neplanavęs būti verslininku. Kalbėdamas Kauno „Žalgirio“ arenoje lyderystės forume susirinkusiems žiūrovams jis tikino, kad mūsų šaliai dažniau atsidurti greta pirmaujančių pasaulio valstybių padėtų bendras tikslas.
Richardas Bransonas į Lietuvą atvyko šeštadienį
Richardas Bransonas į Lietuvą atvyko šeštadienį / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Praleidau dieną jūsų šalyje nuo šešių ryto ir apie šalį daug išmokau. Atrodo, kad jūs turite daug pasiryžusių žmonių kažko pasiekti (...) Šiandieną kalbėdamas su žmonėmis pagalvojau, kad jei jūs iškeltumėte tikslą, jog iki 2020 m. turėsite nulinę anglies dvideginio emisiją ir neimportuosite nė kiek kuro iš kitų šalių, toks tikslas sukurtų tūstančius darbų universitetuose. Jūs sutaupytumėte daugybę pinigų ir sukurtumėte dešimtis tūsktančius darbo vietų“, – kalbėjo verslininkas.

Tokia mintis verslininkui kilo apžiūrėjus sovietiniais laikais statytas hidroelektrines. Esą Lietuva iškėlusi sau tokį tikslą galėtų apsirūpinti saulės ir vėjo tiekiama energija.

Ragiino nebijoti kristi veidu į žemę

„Galite kristi veidu į žemę, bet tuomet turite atsikelti. Šalis, kuri nori turėti verslinkų, ji turi suprasti, kad čia žmonės turi klysti", – pasakojo R.Bransonas.

R. Bransonas prisiminė, kad verslininko keliu pasuko kai buvo paauglys – tuomet pasaulyje vyko Vietnamo karas ir daug kitų negerovių, todėl jis nusprendė kurti žurnalą, kuris būtų nukreiptas prieš blogus dalykus.

„Niekada neketinau būti verslininku, nes man verslo apibūdinimas neskambėjo gerai. Bet vėliau supratau, kad verslas yra produktų kūrimas, kurie keičia žmonių gyvenimą“, – prisimena verslininkas.

Pasak jo, geriausia yra kurti verslą tuomet, kai jis teikia asmeninį pasitenkinimą. Tai ir buvo priežastis, dėl ko jis pradėjo kurti „Virgin Atlantic“ – tuometiniai konkurentai, tokie kaip „American Airlines“ neteikė kokybiškų paslaugų. 

„Geriausi verslai yra tie, kuriuose per asmeninį hobį ar patirtį galite kažką pagerinti. Geriausia kurti verslą, kai pagalvojate, kad kažką padarysite geriau nei kiti, – pasakojo R.Bransonas. – Priežastis, dėl kurios „Virgin“ perėjo per tiek daug verslo sričių, yra ta, kad man patinka mokytis skirtingų dalykų.“

Jis taip pat kalbėjo, kad vienas smagiausių dalykų gyvenime verslininkui yra svajoti ir įgyvendinti savo svajones. Ir amžius tam – ne kliūtis: kuo vyresnis esi, tuo ambicingesnius tikslus gali kelti. O jei dar aplink save gali suburti gerų žmonių grupę, jie gali padaryti bet ką. Verslininkas čia priminė  apie tikslus, jau kitąmet su „Virgin Galactic“ vykdyti komercinius skrydžius į kosmosą.

„Jeigu turite idėją, geriausias būdas išmokti verslo, yra tiesiog imtis. Galite kristi veidu į žemę, bet tuomet turite atsikelti. Šalis, kuri nori turėti verslinkų, ji turi suprasti, kad čia žmonės turi klysti", – kalbėjo seras.

Įteikė apdovanojimą

Po jo pranešimo ant scenos užlipo šimtas Kauno technologijos universiteto (KTU) studentų ir verslininkui buvo suteiktas garbės daktaro vardas.

Sprendimą dėl garbės daktaro vardo suteikimo KTU senatas priėmė gegužės 15 dieną.

R.Bransonas uždarė birželio 1-2 sienomis Kauno „Žalgirio“ arenoje vykusį lyderystės forumą „Forum One“.

Brangiausi bilietai į konferenciją, suteikiantys galimybę pabendrauti ir nusifotografuoti su R.Bransonu, kainavo 10 tūkst. litų.

1972 m. jis kartu su Niku Powellu atidarė įrašų studiją „Virgin Records“, kurią vėliau pardavė už milijardą dolerių. Didelę dalį gautų pinigų jis investavo į savo skrydžių bendrovę „Virgin Atlantic Airways“.

Verslininkas žinomas ir dėl ambicingų tikslų, keliamų su bendrove „Virgin Galactic“ skraidinti žmones į kosmosą.

„Virgin Group“ verslo imperijoje, kuriai šiuo metu priklauso daugiau nei 400 bendrovių, dirba daugiau nei 50 000 darbuotojų 34 pasaulio valstybėse, o pajamos kiekvienais metais viršija 21 mlrd. JAV dolerių

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos