Kibernetinės atakos neturi geografinių sienų, todėl stiprinant kibernetinį saugumą būtinas keitimasis informacija ir gerąja praktika, teigiama ministerijos pranešime. Anot pranešimo, susitarimas leis lengviau koordinuoti su Aljansu kibernetinių pajėgumų plėtrą, užtikrinti geresnę sąveiką su sąjungininkais bei palengvins apsikeitimą informacija ir pagalbos Lietuvai suteikimą iškilus poreikiui.
„Augant grėsmėms skaitmeninėje erdvėje, kibernetinio saugumo užtikrinimas šiandien Lietuvai yra vienas svarbiausių prioritetų, todėl svarbu plėsti tarptautinį bendradarbiavimą kibernetinio saugumo srityje tiek ir su tarptautinėmis organizacijomis, visų pirma NATO, tiek su atskiromis šalimis“, – pranešime cituojamas E.Kerza.
NATO šalys yra pačios atsakingos už savo kibernetinės erdvės ir infrastruktūros saugumą. Lietuva yra įsteigusi Nacionalinį kibernetinio saugumą centrą, kuris atsako už valstybinių institucijų bei kritinės infrastruktūros kompiuterinių tinklų apsaugą.
Tačiau didelės atakos atveju NATO yra pasirengusi teikti visą reikalingą pagalbą sąjungininkams, kad būtų užtikrintas saugumas ir pagrindinės infrastruktūros veikla.
„Kibernetinis saugumas yra kolektyvinės gynybos dalis, turime būti pasirengę kartu su sąjungininkais ginti kibernetinę erdvę iškilus grėsmei“, – akcentavo viceministras.