Abu broliai gimė ir gyveno Latvijoje, tačiau tapę aistringais „Žalgirio“ gerbėjais, atsisakė Latvijos pilietybės ir pasiprašė Lietuvos pilietybės.
Vasario 2-ąją Vidaus reikalų ministerijoje jiems ji buvo suteikta.
Velionis Normundo ir Naurio tėvas buvo klaipėdietis, mama – latvė. Tai palengvino brolių galimybę gauti Lietuvos pilietybę neprašant jos išimties tvarka.
Kaune įvykęs incidentas gerokai pablogino Lietuvos įvaizdį, tačiau pagal Pilietybės įstatymą, atimti pilietybę iš brolių nėra pagrindo.
Pagal teisės aktą, Lietuvos pilietybės netenkama jos atsisakius, įgijus kitos valstybės pilietybę, be Vyriausybės leidimo
BFL/Tomo Lukšio nuotr./Normunds ir Nauris Maciai |
tarnaujant kitos valstybės tarnyboje, paaiškėjus, kad Lietuvos pilietybė gauta apgaulės būdu – klastojus dokumentus. Taip pat tokiais atvejais, kai paaiškėja, jog sprendimas dėl pilietybės suteikimo buvo priimtas pažeidus įstatymus, arba paaiškėja, kad gavęs Lietuvos pilietybę asmuo neatsisakė kitos valstybės pilietybės.
Balandžio 28-ąją keturiasdešimt trečiąjį gimtadienį švęsiantys broliai išgarsėjo tuo, kad jų kūnai padengti geriausių Lietuvos krepšininkų portretais ir jų parašais, komandų ir net televizijos laidų emblemomis…
Primename, kad Kauno klubo aistruolių neapykantą R.Fernandezas užsitraukė per pirmąjį šių ekipų susitikimą Madride, kurį kauniečiai pralaimėjo 74:75. Tose rungtynėse ispanas kovodamas dėl kamuolio smūgiavo juo Kšištofui Lavrinovičiui į galvą, o pačioje rungtynių pabaigoje provokavo Paulių Jankūną.
Vėliau R.Fernandezas atsiprašė P.Jankūno, tačiau Eurolygos bausmės neišvengė. Krepšininkui buvo skirta 3,5 tūkst. eurų bauda.