Apie tokios grupės sukūrimą pranešta ketvirtadienio Seimo posėdyje.
Savo ruožtu B.Bradauskas pareiškė, kad tokia grupė Seime negali būti sukurta, nes parlamentarai jau yra susibūrę į tarpparlamentinių ryšių su Baltarusija grupę, kurios pirmininko pavaduotoju išrinktas pats B.Bradauskas.
„Baltarusijos opozicijos parlamentas nėra niekur pripažintas ir panašiai. Jei mes taip elgsimės tarptautinėje plotmėje, tai mes atrodome visiškai...na, aš nenoriu to žodžio pasakyti garsiai. Aš manyčiau, kad antra grupė nuturėtų būti registruota. Kas nori, gali registruotis toje grupėje, kuri yra ir gali vykdyti savo veiklą taip, kaip mano, jiems reikalinga“, – sakė B.Bradauskas.
Posėdžiui pirmininkaujantis liberalas Petras Auštrevičius socialdemokratui priminė, kad Baltarusijoje nėra nei pripažinto parlamento, nei demokratijos, todėl Seimo narių iniciatyva yra gerbtina.
„Visi dalykai nusistovėjusia tvarka bus vykdomi“, – pareiškė jis.
Tuomet į iniciatyvą burti tarpparlamentinių ryšių „Už demokratiją Baltarusijoje“ grupę sureagavo Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas B.Juodka.
„Jei Baltarusijoje nėra parlamento, tai nereikėjo registruoti tarpparlamentinės grupės su Baltarusija, kurią mes jau įregistravome. Laikykimės Seimo statuto. Primenu, kad grupės kuriamos su tomis šalimis, su kuriomis Lietuva turi diplomatinius santykius. Tokius santykius su Baltarusija turime ir turime tarpparlamentinių ryšių grupę. Tai ką mes antrą kursime? Galima grupę kurti, bet ji negali būti tarpparlamentinė“, – pareiškė jis.
Dabar veikiančiai tarpparlamentinių ryšių su Baltarusija grupei vadovauja socialdemokratas Artūras Skardžius. Grupė vienija 17 narių. Visi jie – valdančiosios koalicijos atstovai.
Primename, kad neseniai kilo skandalas, kai Lietuvos Seime mėginta įkurti draugystės su Kalnų Karabachu grupę.
Tuomet Azerbaidžano ambasadorius įteikė notą Lietuvos užsienio reikalų ministerijai, o Seimo valdyba kartu su Seimo Užsienio reikalų komitetu apribojo tarpparlamentinių ryšių grupių steigimąsi.
Dabar tokios grupės registruojamos tik gavus Seimo Užsienio reikalų komiteto pritarimą, o šių grupių veikla – organizuojami susitikimai, diskusijos, kiti renginiai, vizitai, delegacijų priėmimas būtų derinamas taip pat su Seimo Užsienio reikalų komitetu.
Numatyta, kad tarpparlamentinių ryšių grupės gali būti sudaromos tik ryšiams su suverenių (nepriklausomų) valstybių, su kuriomis Lietuva yra užmezgusi diplomatiniu santykius, parlamentais.