Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2008 09 09

Būrelių pasirinkimas – pagal pomėgius ir piniginės storį

Prasidėjus mokslo metams jaunieji klaipėdiečiai ir jų tėvai, kaip ir kasmet, pasinėrė ir į užklasinės veiklos paieškas.
Dailės mokykloje
Dailės mokykloje / Egidijaus Jankausko/dienraščio „15 minučių“ nuotr.

Nors tėvų sprendimui, į kokį būrelį leisti savo vaiką, didžiulės įtakos paprastai turi piniginės storis, išsamiau pasidomėjus galima maloniai nustebti – uostamiestyje nestinga būrelių, kurių lankymas kainuoja vos dešimt litų per mėnesį.

Klaipėdietė Indrė savo dukrai Viltei parinko sportinių šokių klubą „Žuvėdra“. Mergaitė jį lanko jau trečius metus. „Kai pradėjome lankytis klube, jai buvo tik ketveri. Dukrytė buvo per maža pati pasirinkti, tad norėjosi ją kažkur nukreipti. Pasirinkome šokius – juk mergaitei labai svarbu graži laikysena, grakštumas, elegancija“, – sakė Viltės mama. Ji stebėjosi, kad spartėjant gyvenimo tempui ir viskam brangstant, klubo teikiamų paslaugų kaina jau trečius metus išlieka nepakitusi – užsiėmimai per mėnesį kainuoja 50 Lt.

Trečiadienį ir ketvirtadienį, 15–17 valandomis į atvirų durų dienas kviečia Klaipėdos moksleivių saviraiškos centras. „Būrelių turime labai daug. Tai ir laivų, lėktuvų, automodeliavimas, veikia kino studija, kurioje vaikai kuria vaidybinius, dokumentinius filmus, vaizdo klipus, o animaciniame būrelyje – filmukus. Yra ir radijo, fotografijos, dramos, keramikos, gamtos globėjų, žvejų, floristų, alpinizmo būreliai. Labai populiarus gitaros būrelis“, – vardijo Klaipėdos moksleivių saviraiškos centro techninės kūrybos ir estetinio lavinimo skyriaus vedėja Vida Karlovienė. Centre galima pasirinkti iš daugiau kaip 20-ies būrelių.

„Kai pas mus apsilanko tėvai su vaikais, visuomet klausiame, ką atžala labiausiai mėgsta – konstruoti, piešti, dainuoti. Sulaukę atsakymo, žinome kur nukreipti. Kartais pasiūlome lankyti porą būrelių“, – sakė V.Karlovienė. Klaipėdos moksleivių saviraiškos centre būreliai kainuoja vos 10,40 Lt per mėnesį – tokią kainą yra nustačiusi miesto taryba. Dalį reikiamų lėšų vaikų užimtumui skiria Klaipėdos savivaldybė. Kiek brangiau – 15 Lt – atsieis keramikos būrelio lankymas. Daugiau išlaidų turi besimokantieji važinėti kartingais, nes būtina turėti papildomų lėšų degalams, detalėms.

Pasak psichologės Vilmos Mažeikienės, mylintys tėvai pastebi, kurioje srityje – meninėje, muzikinėje ar sportinėje – vaikas turi gabumų.

Anot šio centro direktoriaus Vytauto Krutulio, kai kurie būreliai, pavyzdžiui, modeliavimo, reikalauja daug kantrybės, kruopštumo, o šių savybių turi ne visi vaikai. Tačiau vyras teigė, kad moksleiviams leidžiama ateiti ir pabandyti, o jei nepatiko, keisti būrelius ir taip atrasti save.

Klaipėdos Karoso muzikos mokyklos direktorius Sigitas Kusas pasakojo, kad priėmimas į šią ugdymo įstaigą baigtas dar birželį. Neseniai buvo paskelbtas papildomas priėmimas norintiems išmokti groti kanklėmis, birbyne, akordeonu arba dainuoti chore. „Jei kas nors dar ateitų šiomis dienomis, priimtumėme“, – sakė direktorius. Užsiėmimai šioje mokykloje per mėnesį kainuoja 31 Lt, kiek daugiau – 37 Lt – moka norintys groti fortepijonu ar gitara. 

Klaipėdos Adomo Brako dailės mokykloje laisvų vietų jau nebeliko. Anot direktorės Violetos Beresnevičienės, norinčiųjų piešti nestinga – šiemet gabumus čia tobulina 406 vaikai. Paprastai ši neformalaus švietimo įstaiga priima apie 400 vaikų. Mokyklos lankymas kainuoja 26 Lt per mėnesį, pernai kaina buvo penkiais litais mažesnė.

„Aušros“ teatre 4-6 metų vaikai jau nuo šiandien kviečiami lankyti „Mažųjų akademiją ABC“. Joje vaikai mokysis ne tik vaidybos, deklamavimo, raiškios tarties, bet ir etikos, buitinės higienos. „Mokysime plauti rankas, pasikloti lovą, susidėti rūbelius, pjauti duoną, elgtis prie stalo. Vaikai žinos, kaip kviesti svečius, kaip pasveikinti su gimtadieniu, kaip elgtis su dėde ar teta“, – pasakojo teatro direktorius Antanas Milinis. Norintys lankyti akademiją dar gali prisijungti. Kainą ketinama derinti kartu su tėveliais, tačiau, anot direktoriaus, ji bus ne mažesnė kaip 50 Lt už mėnesį.

6-10 metų vaikų dar laukia Klaipėdos „Gintaro“ sporto centras. Jo lankymas vaikams nekainuoja nė lito. „Mes vykdome valstybės programą, ruošiame sportininkus, rinktinės narius, olimpiečius, todėl sporto centro lankymas yra nemokamas“, – sakė direktorius Valentinas Vytautas Šeputis. Anot jo, ar vaikas gali tapti geru plaukiku, galima pamatyti jau po poros treniruočių – tuomet įvertinamas jo lankstumas, pastebima savijauta vandenyje.

Studijos „Duende“ vadovas Aleksandras „15min“ teigė, kad pas juos laukiami 3-10 metų mergaitės ir berniukai. Jie mokomi baleto. „Mes neruošiame šokėjų, mokome taisyklingos laikysenos, formuojame estetišką išvaizdą“, – teigė vadovas. Šių pamokų lankymas kainuoja 80 Lt per mėnesį.

Pagarbos partneriui, džentelmeniškumo, švelnumo, taisyklingos laikysenos kviečia mokytis ir sportinių šokių studija „Stilius“. Čia laukiami 4–10 metų vaikai. Pamokėlės kainuoja 60 Lt per mėnesį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos