Buvęs buto šeimininkas – Šiaulių pramaniūgas ir dizaineris Vilius Puronas. Šis jo butas dar būdavo vadinamas kūrybinėmis dirbtuvėmis. Dažnai čia glausdavosi meno srities studentai.
Butas viršutiniame namo aukšte parduotas su šiokiu tokiu palikimu. O palikimas ne pats maloniausias – skylė lubose.
„Su nauju butu perėmiau seną bėdą – kiaurą stogą. Mano žiniomis, namą administruojanti bendrovė tyčia jo netvarko“, – teigia Asta, kuri su mažu vaiku į butą turi įsikelti jau iki švenčių.
Butas kurį laiką buvo nenaudojamas, tačiau bėda jau buvo žinoma seniai. Apie ją buvo informuota ir namą administruojanti bendrovė „Mano būstas“.
Naujoji šeimininkė teigia, kad reikalai šiek tiek pasitaisė, nes dar prieš savaitę per stogą vanduo tiesiog žliaugė.
Dabar stogas šiek tiek laikinai užlopytas, tačiau visa šiltinimo medžiaga taip ir nebuvo sudėta atgal.
Tai reiškia, kad kibiro varvančiam vandeniui gal ir neprireiks, tačiau visa šiluma akimirksniu išgaruos per stogą.
Būstui pirkti teko imti kreditą, todėl didelių investicijų ar kapitalinio remonto Asta sako neplanavusi. Be to, stogo tvarkymas – bendras namo reikalas, už kurį atsakinga administruojanti įmonė.
„Manau, kad stogo sutvarkymas negali baigtis vien šiferio uždėjimu. Šiltinimo medžiaga turi vėl atsidurti ten, iš kur buvo ištraukta.
Šiltinimo medžiaga turi vėl atsidurti ten, iš kur buvo ištraukta.
Nuo lapkričio vidurio aš ir buvęs buto savininkas rūpinamės stogo reikalais. Man bendrovė sakė, kad stogas bus tvarkomas tik po Naujųjų metų. Jau kreipiaus ir raštu, nes žodžiai neveikia“, – pasakojo Asta.
Dar vienas atsikalbinėjimas, kurį išgirdo moteris iš namą administruojančios įmonės – neva savininkas turėjo anksčiau informuoti apie stogo būklę. Nenori – nepirk. Arba išskaičiuok iš buto kainos.
„Susidaro įspūdis, kad bendrovė spaudžia visą namą renovacijai. Galbūt tai yra jos tikslas ir didžiausias uždarbis. Siūlė kantriai laukti. Gal aš ir pakentėčiau, tačiau ne vaikas. Visas santaupas iki paskutinio cento įdėjau pradiniam įnašui. Remontuoti bendro namo stogo neišgaliu“, – guodėsi jauna moteris.
Įmonė „Mano būstas“, direktorė Roma Janušonienė tikino, kad tai sena namo problema. Kadaise namo gyventojai patys pasisamdė stogdengius, bet šie nekokybiškai atliko darbą.
Per praėjusią savaitę bendrovė šiek tiek paremontavo stogą. Vanduo jau turėtų nebėgti. Tačiau šiltinimo medžiaga taip ir liko nesuklota atgal į vietą.
Dabar, anot vadovės, geriausia būtų visą stogą perdengti iš naujo. Žinoma, toks remontas pareikalautų iš butų savininkų papildomų investicijų: „Vėliau savininkams siūlysime mini renovaciją – stogo ir fasadų apšiltinimą. Kito kelio nematome. Paskolą per keletą metų turėtų išsimokėti.“
R.Janušonienė teigia, kad signalą apie varvantį stogą gavo jau pernai. Tuomet šį bei tą paremontavo. Tikėjosi, kad to pakaks, tačiau šiemet vanduo iš viršaus pasileido jau artėjant žiemai. Vasaros būta sausos, todėl problema anksčiau neišlindo.
Per praėjusią savaitę bendrovė šiek tiek paremontavo stogą. Vanduo jau turėtų nebėgti. Tačiau šiltinimo medžiaga taip ir liko nesuklota atgal į vietą. Visa šiluma akimirksniu išgaruoja.
„Turime dabar situaciją apžiūrėti iš buto pusės. Per šią savaitę suderinsime savininkui patogų laiką. Ieškosime laikinų sprendimų“, – kalbėjo „Mūsų būsto“ vadovė.
Taip pat vadovė priminė, kad butų savininkai tik nuo gegužės mėnesio pradėjo rinkti privalomą kaupimo fondą, iš kurio daromi įvairūs smulkūs namo remonto darbai. Mokama po penkis centus už kvadratinį metrą. Kol kas lėšų surinka nedaug.
Taip pat vadovė akcentavo, jog šilumos nuotėkio problemas nebus lengva spręsti, kol neatšalo. Bendrovė turi termovizorių ir juo matuoja šilumos nuotėkius.
Aiškiausiai, anot vadovės, termovizorius rodo tuomet, kai tarp vidaus ir lauko temperatūrų yra dešimties laipsnių skirtumas. Kitaip tariant – Astai su mažu vaiku derėtų pagyventi minusinėje temperatūroje. O tuomet – bus matyti.