„Dabar spausdinamas prašymas, jį jau parašiau. Į frakciją įstosiu antradienį, nes anksčiau niekaip neišeina. Nėra nei frakcijos posėdžio, nei plenarinio posėdžio“, – BNS sakė A.Mazuronis.
Pagal Seimo statutą, pranešimas apie perėjimą į kitą parlamento frakciją turi būti viešai perskaitytas per plenarinį Seimo posėdį.
Šiuo metu Liberalų sąjūdžio frakcija Seime turi 11 narių.
A.Mazuronis sako visada buvęs liberalių pažiūrų.
„Liberalus pagrindas visada manyje buvo pakankamai stiprus, tą labai akivaizdžiai pastebėdavo ir kolegos, su kuriais tenka darbuotis Seime.
Mano pirmoji partija, kurioje buvau, vadinosi Lietuvos liberalų sąjunga, jai tada vadovavo Eugenijus Gentvilas. Aš buvau jaunimo organizacijos atstovas Šiauliuose, kai mokiausi dar vidurinėje mokykloje. O paskui, kai stojau į universitetą, tai jaunimo organizacijai Vilniuje priklausiau.
Vėliau partija skaldėsi kelis kartus ir atsidūriau ten, kur atsidūriau (partijoje „Tvarka ir teisingumas“ – BNS)“, – teigė A.Mazuronis.
Jis BNS sakė ketinąs tapti ir Liberalų sąjūdžio partijos nariu.
Politikas partiją „Tvarka ir teisingumas“ paliko dėl išsiskyrusių nuomonių su partijos vadovybe strateginiais valstybės vystymosi klausimais.
Liberalų sąjūdis, man atrodo, yra puiki, vakarietiškai mąstanti, jauna, moderni, perspektyvi partija, kurių pusėje būti yra geras ir teigiamas dalykas, – A.Mazuronis.
„Partija, visų pirma, nėra turgus nėra kažkokia prekė, kur nuėjai, paėmei ir pradėjai naudoti daiktą. Tai yra bendraminčių sambūris ir tai nėra vienos ar dvejų dienų sprendimas, tai yra ilgalaikis sprendimas. Tokie sprendimai turi būti daromi atsakingai, pasišnekėjus tiek su partijos vadovybe, su Seimo frakcijos nariais, galų gale, idėjiniu pagrindu susitarti ir panašiai“, – argumentuodamas, kodėl sprendimą priėmė po trijų mėnesių, sakė A.Mazuronis.
„Tokie sprendimai turi būti daromi atmetus emocijas į šoną. Kai išėjau iš buvusios partijos, tai tos emocijos kunkuliavo, nebuvo nei vidinės, nei emocinės ramybės. O Liberalų sąjūdis, man atrodo, yra puiki, vakarietiškai mąstanti, jauna, moderni, perspektyvi partija, kurių pusėje būti yra geras ir teigiamas dalykas“, – kalbėjo jis.
E.Masiulis tikisi, kad frakcija sustiprės
Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis BNS patvirtino kalbėjęs su A.Mazuroniu ir dėl jo ketinimo tapti partijos nariu.
„Taip, mes kalbėdami apie jo atėjimą į frakciją, kartu kalbėjome apie jo tapimą Liberalų sąjūdžio nariu. Ir iš jo paties toks pageidavimas buvo, ir tą formalumą mes tikrai artimiausiu metu išspręsime. Džiugu, kad žmogus ateina ne tik į frakciją, bet ir į partiją“, – BNS sakė E.Masiulis.
Jo teigimu, A.Mazuronio atėjimas į frakciją Seime sustiprins frakcijos veiklą, nes politikas ir toliau darbuosis Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete.
„Kaip tik mes ten turime praradimą: Algis Kašėta tapo Varėnos meru ir išeina iš Seimo, jis dirbo tame komitete. Kartu manau, kad Andriaus aktyvumas, energija ir iniciatyvos sustiprins pačios frakcijos raišką ir liberalai bus nuo šiol dar labiau matomi viešoje erdvėje ir dar aktyviau dalyvaus įstatymų leidybos procese“, – kalbėjo Liberalų sąjūdžio pirmininkas.
Pastaruoju metu A.Mazuronis dirbo Mišrioje Seimo narių grupėje.