Paprašytas pakomentuoti VSD pateiktos ataskaitos teiginius, jog Rusijos specialiosios tarnybos kelia grėsmę Lietuvai, M.Laurinkus teigiamai įvertino tokį buvusių kolegų atvirumą. „Labai gerai, kad šitą ataskaitos dalį VSD paskelbė. Anksčiau šito nebuvo daroma. Nors buvo taip rašoma. Tiesa buvo rašoma. Taip, mes žinodavome, bet tai nebuvo skelbiama. Dabar matau, kad pozicija keičiasi“, – sakė jis.
"Priešas – nepriešas, bet veikia aktyviai. Tai ir kibernetinis šnipinėjimas, ir veikimas per įtakos agentus, ir per priedangą", - teigė M.Laurinkus.
Paklaustas, ar tai nereiškia, jog Rusija yra mūsų priešas M.Laurinkus atsakė: „Priešas – ne priešas, bet veikia aktyviai. Tai ir kibernetinis šnipinėjimas, ir veikimas per įtakos agentus, ir per priedangą. Įvairūs būdai yra. Lietuvos žmonės turi žinoti, kas iš tiesų vyksta. Už ką jie moka pinigus departamentui ir ką reikia daryti toliau“.
Buvęs VSD vadovas patikino, kad Lietuvoje užsienio šnipai yra gaudomi ir išsiunčiami iš šalies. „Ar apie tai skelbti yra ir politinis sprendimas. Kol man teko vadovauti departamentui, praktiškai, buvo reikalaujama neviešinti“, – situaciją komentavo M.Laurinkus.
Jis nurodė, jog šiais laikais yra visos galimybės Rusijos specialiosioms tarnyboms klausytis mūsų pokalbių. Pasipriešinti tam įmanoma, tačiau reikia daugiau lėšų.
Paklaustas, ar tokie VSD pareiškimai Rusijos atžvilgiu nesugadins kaimyninių santykių, M.Larinkus atsakė, kad tiesa yra tiesa. „Tai ne nuo nuotaikų priklauso, o nuo realios padėties. Ir žmonės ją turi žinoti“, – teigė jis.
Pašnekovo nuomone, verslininkai ir politikai yra vienodai pažeidžiami: „Visi yra pažeidžiami, nes nėra didelės patirties. Apie tai mažai kalbama. Kuo atviriau bus aiškinama, tuo bus daugiau priešnuodžių tokiai veiklai“.
Paklaustas, ar žino politikų, kurie palaikytų artimus ryšius su Rusijos specialiosiomis tarnybomis M.Laurinkus atsakė teigiamai: „Kada man teko vadovauti, tokių politikų buvo. Politinis elitas šiek tiek pasikeitė. Tada tokių buvo“.
Panašios nuomonės buvęs VSD vadovas laikėsi kalbėdamas ir apie verslininkus: „Verslininkai stengiasi nedalyvauti visuose šituose dalykuose. Jie yra stebimi ir juos bandoma verbuoti. Kartais tai pavyksta. Man žinomi tokie verslininkai“.
Paklaustas, ar apie tokius atvejus neturi žinoti visuomenės M.Laurinkus atsakė, kad visuomenei nebūtina žinoti. „Juk tokius žmones gali perverbuoti“, – paaiškino jis.