2017 12 08

Buvusi valstietė D.Šakalienė: „Valstiečiai nuemigravo į radikalią dešinę“

Seminare-diskusijoje „Žmogaus teisės: universalios, bet ar lietuviškos?“ sveikinimo kalbą sakiusi naujoji socialdemokratų frakcijos Seime narė, šiemet jau buvusi valstietė ir liberalė Dovilė Šakalienė negailėjo kritiškų žodžių kolegoms, su kuriais pateko į valdžią.
Diskusija – žmogaus teisės: universalios, bet ar lietuviškos
Diskusija – žmogaus teisės: universalios, bet ar lietuviškos / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Švietimo ir mokslo komitete dirbanti D.Šakalienė kalbos pradžioje piktinosi, kad Seimo valdyba į Moterų politikos lyderių suvažiavimą Islandijoje išsiuntė ne ją, o buvusią Lietuvos socialdemokratų partijos narę Ireną Šiaulienę.

„Išsiuntė Ireną Šiaulienę gint moterų teisių... Nežinau, kaip sekėsi nesusikalbant anglų kalba tai padaryti, bet, žodžiu, unikalių sprendimų mes vis dar turim“, – apie darbo Seime peripetijas kalbėjo politikė.

„Šita valstybė, šita Lietuva, kurioje lyja tokie fantastiški nekompetencijos lietūs, bet man atrodo, kad šie metai joje buvo tylos laužymo metai. Labai džiaugiausi, kai žurnalas „Time“ paskelbė tylos laužytojus metų žmonėmis. Žmones, kurie išdrįso kalbėti apie seksualinį priekabiavimą“, – pabrėžė D.Šakalienė.

Jos teigimu, būtent Lietuva pradėjo tylos laužymo procesą. „Kęstučio Pūko skandalas buvo būtent tas atvejis, kai moterys nepabūgo, tiksliau išdrįso, ir bijodamos, ir jausdamos stresą...

Aš mačiau kaip jos atrodė ir Specialiojoje tyrimo komisijoje, nes aš buvau jos vadovė, paskui buvau Seimo atstovė Konstituciniame Teisme ir mačiau, kaip joms buvo sunku kalbėti“, – pasakojo D.Šakalienė, pasidžiaugdama, kad pagaliau K.Pūko neliečiamybė buvo panaikinta.

Pripažino klaidas

Politikė ragino išdrįsti prabilti ir keisti valstybę. Socialdemokratės manymu, Lietuvai iki šiol trūko ir vis dar trūksta gebėjimo pripažinti savo klaidas.

„Aš buvau iš tų žmonių, kurie labai skausmingai pripažino tam tikras klaidas. Tikėjausi, kad valstiečiai buvo tie žmonės, kurie rinko profesionalus, rinko juos tam, kad išspręstų šitoje valstybėje skaudžiausias problemas.

Dabar matome, kad jie nuemigravo į radikalią dešinę“, – dėstė D.Šakalienė, prieš kurį laiką iš valstiečių perėjusi pas liberalus, o prieš mėnesį perbėgusi į septintojo nario ieškojusią socialdemokratų frakciją.

Vietoje profesionalų mes ten turime Agnės Širinskienės ir Povilo Urbšio tandemą, – piktinosi buvusiais kolegomis ji.

„Vietoje profesionalų mes ten turime Agnės Širinskienės ir Povilo Urbšio tandemą“, – piktinosi buvusiais kolegomis ji, pridurdama, kad šių politikų veiksmai nusižengia sekuliarios valstybės principams.

D.Šakalienė pabrėžė, kad Lietuvoje atsirado reali kairė politinė jėga ir pasidžiaugė Lietuvos socialdemokratų partijos atsinaujinimu.

„Jie buvo tempiami žemyn žmonių, jei leisite man taip tiesiai pasakyti, žmonių, kuriuos vadino socialiniai tinklai ir žiniasklaida, bebrais. Aš dar pridėčiau kitą žodį – komunistais. Tai pagaliau tie bebrų komunistų likučiai labai tvarkingai išsivalė“, – džiaugėsi politikė.

„Mūsų tradicija yra būti Europoje ir mūsų vieta Europoje. O tie, kas taip nemano, tai nesupranta, kas vyksta visuomenėje“, – teigė D.Šakalienė, kalbėdama apie politinės kairės susikūrimą Lietuvoje.

Pasidžiaugė vaiko teisių reforma

Jos teigimu, medikų ir akademinės bendruomenės sąjūdžiai, pasipiktinimas valdžios veiksmais leidžia kalbėti, kad susikūrė naujas judėjimas #enough (#užtenka).

„Užtenka tylėti. Mes norime, kad mūsų visų teisės būtų ginamos ir būtų ginamos vienodai“, – kalbėjo D.Šakalienė, aiškindama, kad „tikrieji socialdemokratai“ netyli.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Diskusija – žmogaus teisės: universalios, bet ar lietuviškos
Luko Balandžio / 15min nuotr./Diskusija – žmogaus teisės: universalios, bet ar lietuviškos

Politikė pasidžiaugė, kad bent jau vienoje žmogaus teisių srityje įvyko realus proveržis.

Jeigu norėjome užauginti žmones, kurie elgiasi urbšiškai, tai ir toliau galėjome tęsti, – kreipdamasi į auditoriją dėstė politikė.

„Mes pagaliau turėjome vaiko teisių reformą. Tai yra tikroji šeimos politikos reforma, o ne šeimos stiprinimo įstatymas“, – pabrėžė D.Šakalienė. Nuo stebėjimo ir baudimo pereita prie stebėjimo.

„Jeigu norėjome užauginti žmones, kurie elgiasi urbšiškai, tai ir toliau galėjome tęsti, bet jei norime užauginti žmones, kurie elgiasi taip, kaip jūs visi čia susirinkę, tai turime juos ginti“, – kreipdamasi į auditoriją dėstė politikė.

„Jei jau pradėjome kalbėti apie esminius dalykus, tai gal sekantis Seimas bus toks, kuris supras esminį valstybės tikslą – pažeidžiamiausio žmogaus teisių apsauga yra jos gerovės matas. Ne infrastruktūriniai projektai, ne įvaizdžiai, o pažeidžiamiausio žmogaus teisių apsauga“, – užbaigė kalbą ji.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai