„Buvo priimtas sprendimas nestatyti kažkokio naujo, moderniai atrodančio didelio pastato, tačiau padaryti muziejų ten, kur jis geriausiai kalbėtų ne tik savo ekspozicija, bet ir savo buvimu, – Vilniaus geto teritorijoje. Žinant istoriją Vilniaus geto biblioteka su visais ten veikusiais žmonėmis (...), tai pati geriausia vieta parinkta ir lokaline prasme bus labai patogu“, – BNS sakė Vilniaus Gaono žydų muziejaus direktorius Simonas Strelcovas.
„Vilniaus geto biblioteka iš esmės tokia, kokia ji egzistavo geto laikotarpiu, nuo kitų metų transformuosis, pradės transformuotis į pirmojo Lietuvoje tokios tematikos muziejaus – Holokausto Lietuvoje ir Vilniaus geto muziejų“, – sakė jis.
S. Strelcovas teigė besitikintis, kad muziejuje lankysis daug jaunimo. Anot jo, ekspozicijos bus ir informatyvios, ir sukeliančios itin stiprias emocijas, o dėl jų turinio jau dabar konsultuojamasi su JAV Holokausto muziejaus bei žydų istorijos tyrimų instituto ekspertais.
„Ekspozicijos kūrimas reikalaus daug dėmesio, atidumo, dėl tematikos jautrumo. (...) Kalbėta su YIVO (žydų istorijos mokslinių tyrimų – BNS) institutu Niujorke, kaip tik praėjusią savaitę lankėsi vadovas Džonatanas Brentas (Jonathan Brent – BNS), buvo kalbėta su „United States Holocaust Memorial Museum“ (JAV Holokausto memorialinis muziejus – BNS)“, – BNS sakė muziejaus vadovas.
„Lietuvos valstybė skyrė šitas lėšas tam, kad Lietuvos visuomenė būtų prioritetinis lankytojas, kuris susipažintų. Ir būtent jaunajai kartai, tai yra edukacijos, ekspozicijų įrengimas, tai yra to emocinio jausmo pagavimas suvokti jaunam žmogui lankantis“, – nurodė direktorius.
Pasak jo, Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejus gruodžio pradžioje pasirašė daugiau nei 8,5 mln. eurų (be PVM) vertės rangos sutartį su Vilniaus statybų bendrove „Infes“. Ji darbus pradės 2024 metais, juos numatyta atlikti per 22 mėnesius su galimybe pratęsti kiek ilgiau.
Šiuo metu Žemaitijos gatvėje esanti Vilniaus geto biblioteka yra apleista, pastatas yra avarinės būklės.