2009 10 26

„Caritui“ tenka gelbėti ir alkstančius, ir šąlančius

Klaipėdos „Carito“ biurų durys pastaruoju metu neužsidaro – nuo pat ryto čia vienas po kito eina nepritekliaus slegiami klaipėdiečiai.
Labdaros organizacijoms dabar karštymetis: vien maisto davinių prašytojų per kelis mėnesius Klaipėdoje padaugėjo daugiau neik dukart.
Labdaros organizacijoms dabar karštymetis: vien maisto davinių prašytojų per kelis mėnesius Klaipėdoje padaugėjo daugiau neik dukart. / Aurelijos Kripaitės nuotr.
Temos: 2 Labdara Caritas

„Savanoriauju čia jau penkiolika metų. Tiek žmonių, kiek ateina dabar, anksčiau tikrai nebuvo“, – pasakojo Modesta, dirbanti Kristaus Karaliaus parapijos „Carite“.

Tuo įsitikino ir „15min“ korespondentė. Penktadienį, kai parama drabužiais teikiama moterims, ankštoje patalpoje, užverstoje maišais rūbų, vos buvo galima apsisukti. Šešios moterys į maišelius krovėsi megztinius, nesunešiotas striukes, vaikiškus drabužėlius, matavosi avalynę. „Žmonės dabar labai pikti, suirzę, geriau jų nekalbinti“, – įspėjo viena savanorė.

Akis įbedusios į drabužių maišus, moterys nė nepakeldavo galvos, kai dar kas nors įeidavo į kambarį.

Tuo pat metu į „Caritą“ beldėsi ir paramos davėjai – su maišeliais gerų, bet nebereikalingų drabužių. „Namuose susikaupė daugybė drabužių. Dar visai gerų – galėtų nešioti kiti, kam išmesti“, – pasakojo dažnai į „Caritą“ užsukanti Irena. Džiaugsmingai buvo sutiktas ir jos atneštas maišelis su indais.

Kasdien į Kristaus Karaliaus parapijos labdaros organizaciją drabužių, avalynės atneša 8-9 žmonės. O kokiam būriui klaipėdiečių tokia parama tapo būtinybe – jau nebesuskaičiuojama.

„Caritui“ talkininkaujantys savanoriai pastebi, kad ir paramos prašytojai, ir tie, kurie atneša daiktų, vengia viešumo. Dalis pastarųjų tiesiog praveria duris, tyliai pasisveikina ir palieka maišelį su rūbais.

Trūksta ir kojinių, ir apatinių

„Mano visi artimieji apmegzti, turiu laiko, tad ir mezgu, kiek galiu“, – pasakojo klaipėdietė Regina. Į  „Caritą“ penktadienį ji atnešė 9 poras vilnonių vyriškų kojinių. Iki šiol ji yra padovanojusi beveik dvi dešimtis porų kojinių. „Svarbu, kad siūlų turėčiau, o megzti man problemų nėra“, – sakė ji. Savanorės jai talkina – suradusios kokį megztinį, atideda Reginai ir šioji išsiardžiusi siūlus mezga kojines.

„Be šiltų kojinių dar labai reikia apatinių drabužių. „Carite“ įrengtuose dušuose išsimaudę vyrai nebeturi kuo apsivilkti. Gerai, kad pas mus yra viena pagalbininkė, kuri pasiuva apatinių“, – aiškino Modesta. Kol benamiai maudosi dušuose, jų drabužiai skalbiami. Deja, dalis aprėdų būna beviltiškai sudėvėti ir visiškai nebetinkama.

Artėjant šaltajam metų laikui pritrūksta šiltų aprėdų – striukių, kepurių, batų, kelnių.

Džiaugiasi indais

Klaipėdos „Caritą“ jau pasiekė bendrovės „Arkietė“ rengtos akcijos  „derlius“. Klaipėdiečiai į indų parduotuves sunešė dėžes lėkščių, keptuvių, puodelių, stiklinių, puodų, stalo įrankių.

Anot Marijos Taikos Karalienės parapijos „Carito“ vedėjos Rasos Senkienės, indai jų valgyklai ir senelių globos namams labai reikalingi, todėl parama labai pravers. Šv.Kazimiero „Carito“ labdaros valgykloje kasdien pavalgo 100 žmonių, atšalus jų susirenka dar daugiau.

Paramos reikia vis daugiau, – R.SenkienėLabdaros organizaciją pasiekė ir naujos, dar supakuotos stiklinės, termosai, menkai naudotos keptuvės ir puodai. „Mums bet kokia parama labai reikalinga. Žinoma, nesinorėtų, kad neštų jau visai nebereikalingus, sulūžusius daiktus ar visiškai sunešiotus drabužius. Juk būna ir taip“, – sakė R.Senkienė. 
 
Prašo darbo

Paramos prašytojų uostamiestyje daugėja kaip ant mielių. Tai rodo ir skaičiai – vasarį iš Europos Sąjungos lėšų nupirktų maisto paketų prašė 3000 sunkiai besiverčiančių klaipėdiečių, lapkritį jų padaugėjo daugiau nei dukart – prašymus pateikė 7200 žmonių.

„Paramos reikia vis daugiau. Mums belieka tik informuoti, kad yra tokia galimybė, kad reikia tik kreiptis“, – sakė R.Senkienė. Finansinių sunkumų prislėgti žmonės gauna kruopų, miltų, cukraus, konservų ir kitokių produktų.

Paskutinį lapkričio savaitgalį prie kasmetinės „Maisto bank“ akcijos produktais galės prisidėti visi miestiečiai. „Sulaukiame vis daugiau žmonių, kurie eina pas mus ir prašo darbo. Deja, „Caritas“ nėra tai siūlanti organizacija. Mes galime tik paprašyti savanoriauti. Sunkmečiu svarbu, kad žmogus dar patikėtų savo jėgomis ir galėtų prisijungti prie visuomeninio gyvenimo. Mūsų užduotis – kad sumažėtų piktų, pavargusių žmonių“, – aiškino R.Senkienė.

Šiuo metu Marijos Taikos karalienės parapijai talkina dvidešimt savanorių, lankančių senelius namuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai