Pasak G.Landsbergio, taip pat sutarta, kad bent du ministerijų vadovų postai atiteks Liberalų sąjūdžiui ir trys – Laisvės partijai.
Antradienį dėl to sutarė koaliciją suformavusios Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija.
Pasak G.Landsbergio, dėl Seimo pirmininko pavaduotojų dar neapsispręsta. „Dar yra šiek tiek laiko, diskusijos tęsis ir rytoj, ir ketvirtadienį“, – sakė G.Landsbergis.
Valdančiąją koaliciją subūrusios partijos į premjerus teikia konservatorių atstovės Ingridos Šimonytės kandidatūrą. Tai įrašyta koalicijos sutartyje.
I. Šimonytė po derybų žurnalistams sakė, kvotų paskirstymas yra „ne vaistinė ir orientaciškai tai būtų bent dvi ministerijos pozicijos Liberalų sąjūdžiui ir bent trys Laisvės partijai“, tačiau galutinį pasiskirstymą lems partijų susitarimai ir pasiūlytos kandidatūros.
,„Tai paprasta matematika, vis tiek labiausiai nusvers susitarimai ir žmonės, kurie bus siūlomi“, – sakė I.Šimonytė.
Liberalų sąjūdžio vadovė V.Čmilytė-Nielsen patvirtino, kad partijos valdyba pritarė siūlomai kvotai, tačiau galutinės pozicijos vis dar yra derybų objektas.
„Šiandien kontūrai braižomi, ir tiek tos pozicijos, sritys, tai vis dar yra derybų objektas, bet mes, partijos, esame susitarusios, į ką pirmiausia (aplikuosime)“, – žurnalistams sakė V.Čmilytė-Nielsen.
Laisvės partijos vadovė Aušrinė Armonaitė teigė, kad partijai svarbiausia „įgyvendinti savo prioritetus „švietimo, žmogaus teisių, ekonominės laisvės srityse“.
„Mums labai svarbus buvo derybų pirmas raundas, kai kalbėjome apie darbus, esam pasiruošę pokalbiams, mūsų koalicijos partneriai žino, kur Laisvės partija esam stipriausi ir esam pasiruošę imtis darbų“, – kalbėjo A.Armonaitė.
Trijų partijų pirmadienį pasirašytame koalicijos sutarties dokumente vardijami vertybiniai įsipareigojimai, svarbiausi prioritetai, artimiausio laikotarpio darbai, Vyriausybės programos rengimo tvarka.
Sutartyje taip pat išvardyti atskiriems partneriams ypač aktualūs klausimai, dėl kurių nėra bendro sutarimo. Tarp jų – įstatymų pakeitimai, leidžiantys užtikrinti viešųjų erdvių dekomunizaciją, įteisinantys asmenvardžių rašybą pagrindiniame dokumentų puslapyje visomis lotyniškos abėcėlės raidėmis, neatlygintinas informacijos teikimas žiniasklaidai iš Registrų centro apie juridinius asmenis, Stambulo konvencijos ratifikavimas, nedidelio kiekio kvaišalų turėjimo dekriminalizavimas, taip pat įstatymų pakeitimai, „leidžiantys įteisinti lyčiai neutralią partnerystę, grindžiamą tarpusavio atsakomybe bei savanorišku apsisprendimu prisiimti teises ir pareigas“, leidimas kandidatuoti į Seimą nuo 21 metų.
Naujajai Vyriausybei turėtų vadovauti konservatorių sąrašo lyderė I. Šimonytė. Koalicija turės 74 atstovus Seime iš 141.