„Lankiausi sveikatingumo centre, Savanorių prospekte. Po kurio laiko baseine pajutau aštrų chlorkalkių kvapą. Palaipsniui kvėpuoti tapo neįmanoma ir teko skubiai išlipti iš baseino. Dar bent keturi baseine buvę žmonės pradėjo kosėti bei dusti“, – „15min“ tikino vilnietis Gediminas Vilaniškis.Liudininkų teigimu, patalpoje pasklido itin aitrus chlorkalkių kvapas – žmonės ėmė dusti ir kosėti.
Pasak pašnekovo, jis nedelsdamas apie padėtį informavo sveikatingumo centro darbuotojus, tačiau pastarieji į situaciją nereagavo. Nesulaukęs centro darbuotojų reakcijos, vilnietis kreipėsi bendruoju pagalbos telefonu 112. „Buvau pritrenktas, kai paskambinęs į bendrąjį pagalbos centrą išgirdau, kad, jei mano sveikatai padaryta žala, turėčiau kreiptis į teismą“, – pasakojo G.Vilaniškis. Vilnietis kreipėsi į medikus, pastarieji jį išsiuntė gydytis ambulatoriškai.
Baseino paslaugų tiekėjus kontroliuoja mūsų skyriaus specialistai. Chloro koncentracija ir priežiūros tvarka yra griežtai reglamentuota, kad žmonėms nekiltų sveikatos problemų, – sakė Vilniaus visuomenės sveikatos centro gydytoja Daina Švėgždytė.
Incidentas nepavojingas
Verslininkai neneigia, kad jų valdomame sveikatingumo klube būta incidento. „Baseine išties sugedo abu varikliai, filtruojantys vandenį. Dėl to galėjo atsirasti šiek tiek aitresnis chlorkalkių kvapas“, – sakė bendrovės „Neo Aljansas“, valdančios klubus „Impuls“, rinkodaros ir pardavimų vadovė Svetlana Kavina.
Pasak jos, pastebėjus nesklandumus, besimaudantieji buvo paprašyti išlipti, o varikliai pakeisti naujais. „Žmonių sveikatai jokios grėsmės kilę nebuvo, o visi nepatenkintieji bet kada gali kreiptis į vadovybę ir jų skundai bus nagrinėjami. Žmonės, alergiški chlorui, galėjo pradėti kosėti, tačiau taip gali nutikti net ir esant normaliai chloro koncentracijai“, – patikino S.Kavina.
Anot jos, iki šiol įmonė nė vieno kliento, tuo metu besimaudžiusio baseine, nusiskundimų nesulaukė. Bendrojo pagalbos centro darbuotojai tikino užregistravę lankytojo skundą, tačiau nematę reikalo į sveikatingumo centrą siųsti specialiųjų tarnybų.
„Dar kartą perklausėme įrašus. Vyras atsisakė medikų ir gelbėtojų pagalbos. Mūsų dispečeris pasiūlė skambinusiajam kreiptis į kitas organizacijas, nes pavojus gyvybei ar sveikatai jam ar kitiems nebuvo kilęs“, – patikino Bendrojo pagalbos centro viršininko pavaduotojas Tadas Maroščikas.